Ціни на продукти сильно злетіли: чого очікувати від цінників до кінця року

Новини

Вторгнення росії вплинуло на ціни популярних продуктів. Так, багато продуктів харчування зросли в ціні та побили рекорди. Експерти зробили прогноз, що буде із ціною на продукти до кінця року. Так, у наступні місяці цього року вони очікують на уповільнення темпів інфляції.politeka.net

Є один важливий момент – темпи інфляції сповільняться і ціни на продукти залишаться стабільними тільки в тому випадку, якщо не відбудеться різке підвищення цін на енергоресурси на світових ринках, споживчі ціни в багатьох категоріях можуть залишитися відносно стабільними до кінця року.

Тим не менш за словами експертів, різкі та несподівані стрибки цін на окремі продукти, як це було з гречкою, курячими яйцями та цибулею, до кінця 2023 року малоймовірні.

магазин, супермаркет, продукти

Вчені з Інституту аграрної економіки також зробили прогноз. Вони вважають, що протягом найближчих кількох місяців ціни на крупи залишатимуться стабільними, але подальше їх зниження не відбуватиметься або ціни будуть незначними в межах 1-2%. Це особливо стосується гречки, дефіциту якої 2023 року вже не повинно бути.

Також економісти та фахівці в агрорному секторі прогнозують у 2023 році не очікується несподіваних стрибків ціни на основні види м’яса – яловичину, свинину та м’ясо птиці.

Джерело: Фокус.

Rate article