Світла не буде ще довго: експерти розповіли, на що розраховувати найближчим часом та коли буде світло

Новини

Дефіцит електроенергії торкається кожного українця – як ми будемо жити далі та на що розраховувати найближчим часом. Експерти розповіли, як довго ще не буде стабільного світла.

Експерти розповіли, як довго триватимуть відключення світла

Одна з проблем, яка зараз турбує кожного українця – світло. Всіх торкається відключення та всі ми маємо підлаштовуватись під ритм життя, коли за 15 хвилин ти маєш встигнути і попрасувати речі, і завантажити посудомийну машину, і прибратися у квартирі, і приготувати вечерю.

Через складне становище нашої енергосистеми з середини травня довелось вводити вимушені відключення світла. У кожному місті свої графіки, але кожен все одно потерпає від цієї проблеми.

Експерти розповідають, що протягом всього літа – як мінімум, ми будемо мати нестачу електроенергії та продовжувати життя за графіками. Про це повідомили представники “Укренерго” – відключення можуть тривати до вересня 2024 року.

Представники з компанії Yasno радять запасатися терпінням, тому що наша енергосистема потребує дуже довгого налагодження – цей процес може зайняти декілька років, тому відключення світла можуть стати на деякий час нашою постійною проблемою.

За весь час накопичились пошкодження енергосистеми, тому зараз стан гірше, ніж у 2023 році, коли Україна вперше стикнулась з блекаутами. Зараз експерти розповідають, що для відновлення енергосистема є потреба у нових об’єктах, які будуть постачати електроенергію.

Експерти розповіли, як довго триватимуть відключення світла
Експерти розповіли, як довго триватимуть відключення світла

Запорізька АЕС знаходиться в окупації, тому від неї енергія взагалі не постачає в Україні. Харківську Зміївську ТЕС було знищено ворогом, через що Харків та область протягом місяця жила по 8-12 годин без світла. Інші великі об’єкти енергосистеми зазнали великих пошкоджень та не можуть працювати на повну силу, деякі – навіть на половину.

Експерти зазначають, що проблема у відновленні не лише через брак коштів, а через виготовлення потрібних обладнань, що може зайняти від року до двох.

Але ми маємо альтернативу отримання світла через інші об’єкти енергосистеми – у вітряні дні або сонячні, працюють сонячні станції та вітряки. Тому в такі дні має бути менше відключень та більше годин, коли ми будемо мати світло. Тому зараз завдяки більшості сонячних днів, маємо менший дефіцит електроенергії.

Rate article