Столтенберг хоче “на певному етапі” запросити Україну до НАТО

Новини

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “на певному етапі” хоче запросити Україну стати повноцінним членом НАТО.

Відповідаючи на запитання про можливу конфронтацію між Росією і НАТО в разі просування членства України в Альянсі, Столтенберг назвав “гарною справою” для Альянсу і для США підтримати Україну.

Генсек нагадав, що від самого початку НАТО створювалось, щоб запобігти війнам.

“Я з Норвегії, ми межуємо з Росією. Коли Норвегія стала членом НАТО, то Радянський союз називав це провокацією. Це не було провокацією, це право кожної суверенної нації обирати власний шлях. Це право є у Норвегії, воно є у Швеції та Фінляндії, а також в України”, – заявив Столтенберг.

Він наголосив, що дуже важливо, щоб російський диктатор Володимир Путін не досяг бажаного в Україні, тому що це стане заохоченням для інших авторитарних режимів.

“Тому це гарна справа для нас, для США, підтримати Україну, а також на певному етапі запросити їх стати повноцінним членом Альянсу”, – сказав генсек НАТО.

Україна-НАТО

Нагадаємо, на початку січня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у військовому форматі на рівні військових головнокомандувачів.

Формат Ради Україна-НАТО був створений за рішенням саміту у Вільнюсі влітку 2023, як один із кроків на шляху до вступу нашої країни в Північноатлантичний альянс.

Під час засідань Ради відбулись взаємні консультації та ухвалення рішень.

Rate article