Стефанчук відповів цитатою із Шевченка на заяви Путіна про нелегітимність Зеленського

Новини

Стефанчук дав відповідь Путіну, який вважає спікера ВРУ “законним” представником України, а Зеленського – “нелегітимним” президентом.

Напередодні російський диктатор дав зрозуміти, що в Україні закінчився термін президентства Зеленського і главою держави можна вважати спікера ВРУ Руслана Стефанчука.

Спікер Парламенту на своїй сторінці соц мережі вирішив відповісти Путіну на його припущення.

Він нагадав, що доки в Україні триває війна, то єдиним главою країни буде Зеленський.

При цьому Стефанчук “похвалив” Путіна, який вирішив навіть ознайомитись із деякими статтями Конституції України, щоб зробити якісь свої висновки.

При цьому речник ВРУ попросив Кремль читати статті не вибірково, а все. Стефанчук звернув увагу Путіна на статтю 108 частина 1, де президент України виконує свої функції, доки на посаду не вступить новий глава держави. Оскільки у країні вибори не проводилися через війну, то єдиним главою України залишається Зеленський.

Проте Стефанчука більше турбує не заява Путіна, а висловлювання деяких українських депутатів, які точнісінько копіюють наративи Кремля щодо легітимності чи нелегітимності Зеленського.

Наприкінці свого посту спікер ВРУ навів слова Тараса Шевченка: “Чужому вчіться і свого не цурайтесь!”

Стефанчук рекомендував Путіну почитати не лише Конституцію України, а й своєї країни. І тут варто звернути увагу навіть не на статті про принципи самої демократії, а про те, що РФ “вживає заходів для підтримки миру та безпеки”.

У своїй заяві Путін не лише переплутав статтю Конституції України, а й, як завжди, перекрутив її зміст.

Rate article