США звертаються до союзнuка для виробництва ракет, що є критично важливими для України, – ЗМІ

Новини

Австралія має намір відкрити перший завод за межами США для виробництва ракет GMLRS, які відіграли переломну роль в Україні.

На австралійській військовій базі в передмісті Сіднея непомітна будова, схожа на сарай, відома як будівля 215, має відіграти важливу роль у стратегії Вашингтона. Усередині будівлі чиновники планують відкрити перший за межами США завод із виробництва ракет, які вже відіграли ключову роль в Україні: Керована реактивна система залпового вогню (GMLRS) компанії Lockheed Martin.

США вже відправили Україні тисячі цих ракет, які запускаються з машин, відомих як Himars. The Wall Street Journal.

Швидке споживання боєприпасів в Україні та Близькому Сході – від ракет до артилерійських снарядів – призвело до того, що американська промислова база не в змозі задовольнити попит і поповнити запаси, що виснажилися. Адміністрація Байдена прагне створити численні виробничі лінії у країнах-союзниках для виробництва найважливіших видів зброї, але це не так просто.

В Австралії зусилля з перетворення будівлі 215, більша частина якої стояла пусткою під час недавнього часу, дозволяють поглянути на те, як стратегія Вашингтона в галузі озброєнь може розвиватися по всьому світу, і на труднощі, з якими стикаються США та їх союзники при нарощуванні виробництва боєприпасів.

За їхніми словами, нещодавно Австралія швидко просунулась у виробництві таких необхідних артилерійських снарядів, а також бере участь у розробці ракет точного удару (Precision Strike Missiles, PrSM), які також можуть запускатися з машин Himars і мають велику дальність.

“Враховуючи темпи розвитку подій в Індо-Тихоокеанському регіоні і конкуренцію з найближчими противниками, що розвивається, високоточні боєприпаси, такі як GMLRS і PrSM, набувають все більшого значення, – заявив представник Пентагону Джефф Юргенсен, говорячи про стратегічне суперництво з Китаєм. – Дуже важливо, щоб у нас були гарячі виробничі лінії, що дають змогу випускати їх у великих масштабах”.

За планом Lockheed, яка в даний час виробляє GMLRS тільки на одному заводі в Камдені, Аркан, найме шість австралійських інженерів і впровадить їх на цьому підприємстві для вивчення виробничого процесу. Lockheed відправлятиме напівзібрані частини ракет зі США до Австралії, де вони проходитимуть остаточне складання на новій виробничій лінії в будівлі 215.

За словами австралійських чиновників, перша партія приблизно з дюжини зібраних в Австралії GMLRS буде випробувана до кінця наступного року. До кінця десятиліття Австралія має намір виготовляти тисячі ракет на рік, розширивши своє виробництво за межами будівлі 215.

Lockheed нарощує виробництво GMLRS на своєму заводі в Камдені до 14 000 з 10 000 на рік, але навіть там важко найняти більше робітників. Обсяг замовлень компанії за напрямом ракет та систем управління вогнем, до якого входить GMLRS, за останні роки зріс майже на 20% і перевищив 32 мільярди доларів. Нещодавній бюджетний запит армії США на 2025 рік передбачає фінансування близько 6400 ракет GMLRS порівняно з 5000 у запиті попереднього року.

Можлива друга адміністрація Трампа може вплинути на готовність Вашингтона відправляти зброю за кордон, а колишній президент нещодавно заявив, що заохочуватиме Москву нападати на членів Організації Північноатлантичного договору, які “не платять”. Але в Азії динаміка інша, оскільки у Вашингтоні існує широкий двопартійний консенсус щодо можливої ​​загрози Китаю, вважають деякі аналітики.

Австралія давно є близьким союзником США. У 2021 році ці відносини ще більше поглибилися завдяки пакту AUKUS – тристоронньому партнерству у сфері безпеки, в якому також бере участь Велика Британія. Деякі колишні американські чиновники, які займалися питаннями оборони, кажуть, що терміни нарощування Австралією виробництва ракет ще не надто пізні, щоб схилити стратегічні шальки терезів, але час іде. Росія та Китай інвестують у свій власний ракетний потенціал.

“Сполученим Штатам та їхнім союзникам необхідно виробляти якнайбільше боєприпасів, якнайшвидше”, – сказав старший науковий співробітник Американського інституту підприємництва Зак Купер, який працював у Раді національної безпеки та Пентагоні за часів адміністрації Джорджа Буша-молодшого.

“Виробничі потужності під час конфлікту також можуть мати значення, а це означає, що чим більше виробничих майданчиків, тим краще”.

Rate article