США посилять санкційну хватку на шиї китайських компаній за допомогу Росії

Новини

На сьогоднішній день Вашингтон уже запровадив сотні обмежувальних заходів проти підприємств, які беруть участь у підтримці російського ОПК.

Сполучені Штати пообіцяли посилити санкційну хватку на шиї китайських компаній, які надають допомогу ОПК РФ. На даний момент американська сторона ввела вже понад 100 санкцій проти підприємств, помічених у такій діяльності, і продовжить запроваджувати обмеження..

Відповідну заяву зробив держсекретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції із главою зовнішньополітичного відомства України Дмитром Кулебою.

За словами керівника Гсдепа, при необхідності Вашингтон продовжуватиме вводити подібні санкції.

Наприкінці квітня Блінкен відвідав із візитом Китай, де зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном. У рамках цієї поїздки держсекретар США попередив про намір американської влади запровадити додатково санкції проти понад сотні юридичних та фізичних осіб КНР, якщо вони не припинять підтримувати російський ОПК.

До цього Пекін відвідав глава Мінфіну США Джанет Йеллен і застеріг китайські банки від порушення введених проти Росії обмежень.

Влада США неодноразово висловлювала стурбованість постачанням Китаєм у РФ товарів, які використовуються Кремлем у військовому виробництві. Зокрема, повідомлялося, що Пекін забезпечує Росію двигунами для дронів і крилатих ракет. РФ також купує у Китаю оптичні прилади для танків та бронемашин.

У Пекіні, у свою чергу, регулярно стверджують, що “не є стороною конфлікту”, і обіцяють “сприяти мирному процесу” в Україні.

Rate article