Сода — це не3амінний помічник на городі. 3ахистить рослини від хвороб та шкідників

Новини

Звичайну харчову соду можна успішно використовувати для профілактики різноманітних хвороб та захисту від шкідливих комах на городніх культурах.   

Вона може попередити нашестя на рослини павутинних кліщів, слимаків, попелиць, добре бореться з борошнистою росою, антракнозом та чорною бактеріальною плямистістю.

Від хвороб приготуйте наступний розчин: розмішайте у відрі води 2 ст. л. соди та обприскайте отриманим розчином рослини. Таку обробку проводьте кожний тиждень, а особливо після дощу .

Також, існує досить дієвий засіб на основі соди: розчиніть у 1 л. свіжого молока 1 ст. л. харчової соди, змішайте з 10 л. Води та обробіть цим розчином рослини. Обробляйте один раз на 7 днів.

Від попелиць. Їх вважають найпоширенішими шкідниками городніх культур. Шкідники відразу пропадуть з рослини, якщо їх обробити наступним засобом: розчиніть у 10 л. теплої води 4 ст. л. харчової соди. Таку обробку проводьте ввечері 2-3 рази через 3-4 дні.

Від гусені на кущах та деревах. Розчиніть 5 ст. л. соди в 10 л. та змочіть рясно рослини за допомогою обприскувача. Повторіть обприскування через 3-4 дні.

Від слимаків. Содою потрусіть доріжки по яким на грядках повзають слимаки. Потрапляючи на їхні підошви вона буде їх роз’їдати, що призведе до швидкої загибелі. Для профілактичних цілей насипте соду навколо грядок й ви позбавитесь цих непроханих гостей.

Від дротяника. Ці личинки комахи особливо шкодять на ділянці з картоплею. Тому, потрібно під час посадки картоплі класти в кожну посадкову ямку по 0,5 ч. л. сухого порошку соди. Якщо це робити упродовж трьох років поспіль, то можна буде отримати неушкоджену шкідниками картоплю.

Від мурах. Змішайте харчову соду з цукровою пудрою у пропорції 1:1. Посипте цією сумішшю місця де живуть мурахи й згодом вони зійдуть з цієї ділянки.

Як індикатор кислотності землі. Щоб дізнатися тип землі на грядці, дістаньте трохи вологого ґрунту з глибини 20-30 см. та посипте його содою. З кислою чи сильнокислою землею, сода відразу зреагує й відбудеться хімічна реакція. Вона зашипить та почне пінитися, так як взаємодіє з оцтом.

Соду використовують для розкислення ґрунту. Для цього розведіть 10 гр. соди у 1 л. води, отриманою рідиною полийте тільки но перекопаний ґрунт та розрівняйте його за допомогою грабель.

Від бур’янів. У багатьох городників доріжки викладені тротуарною плиткою. Однак, існує невелика проблема, кожного року вичищати траву із зазорів між плиткою. Щоб позбавитися цієї проблеми приготуйте наступний розчин: розчиніть у 10 л. відрі води 0,5 кг. соди та полийте цим концентрованим розчином бур’яни, що проросли між плитками.

Rate article