Скандального “слугу народу” Торохтія виключать з фракції: Арахамія зробив останнє попередження всім нардепам

Uncategorized

Депутат Верховної Ради від “Слуги народу” Богдан Торохтій, який оскандалився після того, як його помітили з дружиною під час відпустки в Болгарії, а потім і за покупкою елітних нерухомості й авто, повинен скласти депутатський мандат. Також голова фракції Давид Арахамія ініціює його виключення з фракції.

Про це сам Арахамія написав у себе на Telegram-каналі. У перші дні після скандалу він усіляко вмовляв колегу, що провинився, просив продемонструвати суспільству наявність совісті й депутатської етики, проте ці зусилля ні до чого не привелиobozrevatel.com

“У нього був час на те, щоб пояснити свою поведінку під час війни і спробувати хоч якось реабілітуватися. Як варіант – продати щось з елітного автопарку своєї родини та передати кошти на потреби оборони. Це нікого не виправдовує, але хоча б дає зрозуміти, що людина усвідомила свою помилку і більше не буде так чинити. Але нічого з цього зроблено не було”, – зазначив Арахамія.

Щобільше, нахабство Торохтія дійшло до того, що в процесі купівлі елітної нерухомості він продовжував отримувати компенсацію за оренду житла в Києві, передбачену для народних обранців. Подібна поведінка буквально вивела із себе колег по фракції.

“Тому: Торохтій повинен повернути отримані гроші до бюджету. Друге – він має скласти депутатський мандат. Третє – я негайно ініціюю його виключення із фракції”, – резюмував голова політичної сили.

Також Арахамія звернувся до всіх членів своєї фракції на тлі низки скандалів, кількість яких не зменшилася з настанням повномасштабної війни. Він нагадав їм, з якими цілями та гаслами вони прийшли до парламенту у 2019 році, про відповідальність для народних обранців, про те, що жодних привілеїв не буде і всі рівні перед Законом.

“Не до всіх дійшло, що настали зміни, за які ми колись проголосували. І це стосується всіх фракцій. Ми створили інститути, що борються з корупцією. Можливо, не так, як у розвинених демократіях, але точно краще, ніж за всі роки Незалежності. Ми не покриватимемо нікого, хто йшов із нами та не зрозумів, що ми не жартуємо”, – підкреслив він.

На закінчення Арахамія зазначив, що нардепам “Слуги народу” варто остаточно визначитися, чи готові вони “жити по-новому”. В іншому разі правоохоронні органи не звертатимуть увагу на назву політичних формувань.

Нагадаємо, що скандал навколо Торохтія спалахнув наприкінці травня, коли стало відомо про його відпочинок у Болгарії. Також з’ясувалося, що нардеп за час війни змінив три авто, останнє з яких Mercedes-Benz EQS коштує близько 7 млн грн. Усі ці машини були записані на ім’я дружини Торохтія Аліни Левченко – дочки футбольного тренера Віталія Левченка й експомічниці нардепа Сергія Капліна.

Тоді Арахамія зауважив, що розкішне життя Торохтія та його вояж за кордон у розпал загальної мобілізації не стане приводом для покарання. Нібито народний обранець і так став жертвою тиску своєї дружини.

Як стало відомо OBOZREVATEL, дружина Торохтія Аліна Левченко була призначена головою наглядової ради ДП “Центру сертифікації та експертизи насіння та садового матеріалу”, в розпорядженні якого знаходиться 18 га української землі. Два роки тому частину співробітників було звільнено без пояснень, без виплати зарплат і компенсацій, що змусило людей звернутися до суду, і позов триває досі.

Раніше повідомлялось, що НАБУ та САП викрили на отриманні неправомірної вигоди нардепа від “Слуги народу” Гунька та двох його спільників. За даними правоохоронців, затримані отримали першу частину коштів, 85 тис. доларів США, від приватного підприємця за нібито передачу в оренду державних земель.

Rate article