Ситуація критична: українцям повідомили, що зараз відбувається на Херсонщині та Запоріжжі

Новини

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що південне угруповання російських окупаційних військ критично втратило ефективність постачання та управління передовими підрозділами. politeka.net

“Фактично, з початку 2023 року відзначалося зниження рівня комплектації підрозділів РОВ по о/з та техніці на лівобережній Херсонщині та в Запорізькій області. Ряд підрозділів РОВ на той момент мав комплектацію по о/с у середньому 70% від штатної, а за технікою, залежно від типу, комплектація могла становити 50% і навіть 30% від штатної!”, – пише експерт.

За його словами, така ситуація була зумовлена ​​концентрацією основних потоків матеріально-технічного забезпечення на Бахмуті.

“У міру підвищення інтенсивності боїв у районі Бахмута, а також Вугледара, Мар’їнки, Авдіївки та насичення Луганської області силами та засобами для наступу на Лиман та Куп’янськ, забезпечення Півдня погіршилося у кілька разів і на сьогоднішній день втратило мінімально-прийнятні для угруповання обойми. Наприклад, починаючи з середини лютого РОВ у Запорізькій області сконцентрували трасами Т0812 і Т0408 до 11 БТГр.Так само, планомірно формувався резерв, до 6-7 БТГр. Все це говорило про те, що РОВ мають намір наступати у напрямку Оріхова та Гуляйполя…”, – пояснив Олександр Коваленко.

мобіки, окупанти

При цьому він наголосив на важливому нюансі: вся ця, здавалося б, загрозлива маса мала великі проблеми із забезпеченням.

“Проблема з наданням важкого озброєння та пропорційної кількості БК стоїть не гостро, а критично, не перший день, тиждень і навіть місяць, погіршуючи з кожним днем. Але вирішити її командування РОВ не може через відсутність ресурсу та можливість налагодити систему забезпечення. Можна тільки собі уявити, що станеться із забезпеченням передових підрозділів і загалом усього Півдня, якщо розвиток подій там інтенсифікується у кілька разів і потреба у МТО зросте у 3-4 і більше разів”, – додав військовий оглядач.

Оцените статью
Добавить комментарий