Що потрібно зробити, щоб листя огірків не сохло. Три дієві поради для городника

Новини

Огірки дуже смачні та корисні. Їх вирощують на ділянці або в теплиці. Іноді вони можуть захворіти, що призводить до появи жовтих плям на листі. Причини можуть бути різними.

Павутинний кліщ.

Ці дрібні комахи п’ють сік рослин та залишають жовті крапочки на зворотному боці листя. Павутинний кліщ живе в сухому та спекотному кліматі й швидко розмножується. Обприскайте рослини інсектицидами або настоєм з часнику, цибулі чи тютюну.

Огіркова мозаїка.

Вірус, який передається попелицею або зараженим насінням. Це призводить до появи жовтих плям або смужок на листі та плодах. Також, врожай може деформуватися та зменшитися. Щоб подолати вірус огіркової мозаїки, знищуйте попелицю, використовуйте здорове насіння та дотримуйтесь термінів посіву й збору.

Пероноспороз.

Це грибок, що розвивається у вологому та прохолодному кліматі. Він викликає появу жовтих плям на листі, які потім стають коричневими та висихають. Зі зворотного боку листка з’являється сірий або фіолетовий наліт. Щоб вилікувати рослину, проведіть обприскування фунгіцидами або настоянкою з кропиви, часнику чи ромашки.

Це не всі причини появи жовтих плям на огірках. Щоб цього уникнути, дотримуйтесь правил посадки, поливу, підгодівлі та догляду. Не забувайте оглядати рослини та вчасно прибирати заражені частини або рослини повністю.

Rate article