Що потрібно зробити кожній жінці 2 червня, в день святого Никифора

Новини

Вшановують пам’ять святителя Никифора, Константинопольського патріарха сповідника – 2 червня.

Люди цей день називають в’юн зелений, день Никифора або Никифор – дубодер.

З самого народження батьки навчали його християнству та дали гарну освіту. У той час, коли до влади прийшов правитель Костянтин, батька Никифора вигнали з посади секретаря, а потім взагалі із міста. Разом з чоловіком пішла й мати. Після смерті батька Никифора, мати повернулась та стала черницею. При правлінні Лева ІV, святий став царським радником, був водночас добрим та суворим. Через деякий час він залишив свою посаду й біля Босфору побудував церкву та став засновником монастирської обителі. Згодом став послушником Мідійського монастиря. Коли до влади прийшов Лев Вірменин, Никифора послали у вигнання, де згодом помер.

Цього дня люди вирушали до лісу та займались заготівлею дубової кори. Її використовували для дублення шкіри та у народній медицині. Саме цей день став початком зелених свят. Люди гучно святкували цей день, ходили у гості, не зважаючи на велику кількість роботи на полях та городах.

Люди проводили різноманітні обряди, щоб закликати у дім щастя та достаток. Жінки зранку випікали пироги та ватрушки, а потім всіх пригощали.

Це гарний день для подорожей та дорожніх пригод.

Молоді дівчата виплітали вінки з берізки та додавали гілки полину. Вони одночасно слугували оберегом та прикрасою.

Для того, щоб захистити себе від русалок, дівчата плели вінки полину та в’юнка. Русалки дуже боялись полину та остерігались людей, які носили вінки на голові. Такі вінки розкладали на городі у кутках, щоб отримати гарний врожай. Вішають на гілки дерев, щоб воно дало врожай. Вішають на оселях, щоб захиститись від нечистої. Годують ними худобу, для захисту.

Молодиці плетуть вінки думаючи про нареченого, після на ніч одягають вінок на голову та лягають спати. Зранку його знімають та кладуть у затишне місце аж до зими. Сухий вінок взимку розривають та заварюють з нього чай. Але пити цей чай може лише хазяйка вінку.

Прикмети цього дня:

  • Наступний день буде теплим, якщо вночі співає соловей.
  • Чекайте гарної погоди, якщо помітите, як б’ються горобці.
Rate article