Що насправді стоїть за “мирними” пропозиціями Путіна — гучна стаття Bloomberg

Новини

Навряд чи Путін готовий завершувати війну переговорами, обмежуючись отриманням вже завойованих територій.

“Мирна” пропозиція кремлівського диктатора Володимира Путіна щодо України несерйозна. Втім, війни не завжди закінчуються справедливо.

Як пише Bloomberg, цілком ймовірно, що певна форма територіальних поступок стане частиною домовленого припинення війни, яку розпочав Путін, але це має бути рішення України.

Підтримка України зростає, але санкційні прогалини грають на руку Путіну

“Для Путіна абсурдно вимагати таких поступок до початку переговорів. Ба більше, якщо переговори колись почнуться, до пропозицій Путіна слід ставитися з крайнім скептицизмом. Дев’ять із 10 українців кажуть, що не довіряють йому, і вони мають рацію: він має бездоганний досвід використання переговорів для перегрупування та планування наступного нападу”, — пише Bloomberg.

США та їхні друзі повинні показати, що вони це розуміють. Є певний прогрес. На нещодавньому саміті “Великої сімки” в Італії США та Японія підписали з Україною угоди про безпеку на 10 років, що свідчить про рішучість підтримувати Київ. Союзники працюють над пошуком відповідальних шляхів використання заморожених російських активів для підтримки фінансів України.

Є запізнілі кроки щодо посилення санкцій, які досі мають надто багато прогалин, що дозволяє Путіну накопичувати більше ресурсів для своєї війни.

Рішення адміністрації Байдена дозволити Україні використовувати зброю, надану США, проти військових цілей у Росії було ще одним давно назрілим зрушенням. Як нещодавно заявив президент Франції Емманюель Макрон, немає сенсу давати Україні зброю, а потім забороняти їй захищатися.

Скасування обмежень Вашингтоном не заходить достатньо далеко, обмежуючись цілями навколо Харкова. Таку саму логіку слід застосувати, щонайменше, до інших прифронтових районів поблизу кордону.

Європа має посилити підтримку України та підготуватися до довгострокової оборони

Зміцнення можливостей України також вимагатиме критичного постачання боєприпасів та посилення протиповітряної оборони. Російська авіація відіграє все більшу роль, і її атаки стають все більш невибірковими: щомісяця на країну обрушується 3000 високоруйнівних плануючих бомб. Україні також потрібна додаткова допомога у підготовці та оснащенні резервів і новобранців.

“Європі слід більше думати про те, щоб забезпечити свою підтримку в майбутньому. Це вимагає змін в оборонному плануванні, координації та виробництві — щоб континент міг задовольняти власні оборонні потреби, підтримувати Україну та стримувати Росію в довгостроковій перспективі. Ще одним серйозним викликом стане допомога у відбудові України. Зусилля з ремонту, відновлення та розмінування мають бути продовжені: ця робота не може чекати, поки закінчиться війна”, — наголошує агентство.

Зазначається, що Путін заповнив поле бою погано навченими та погано оснащеними силами; підтримував альянси з Іраном, Північною Кореєю та Китаєм; і здійснював невибіркові напади на цивільні цілі.

“Його здатність до руйнування вражає. Але ціна його війни також зростає для Росії, і її стає все важче замаскувати. Час не обов’язково на його боці. Дії Путіна говорять багато про що. Його пропозицію щодо переговорів в обмін на територію слід розглядати як останню спробу розділити союзників і придушити підтримку Заходу. Дякую, але ні”, — підсумували в Bloomberg.

Rate article