Як стати зразковою дружиною, поруч із якою чоловік захоче провести все своє життя, ми спробували дізнатися в авторів книги «Правила розумної дружини» Еллен Фейн і Шеррі Шнайдер.
15 хитрощів, люблячої жінки, які допоможуть вам зберегти шлюб:
- Правило № 1: Слідкуйте за собою – але не сходьте з розуму
- Правило № 2: Не відмовляйтеся від власних інтересів (у вас повинне бути своє життя!)
- Правило № 3: Будьте командою
- Правило № 4: Коли він приходить додому, йому потрібно п’ятнадцять хвилин побути на самоті
- Правило № 5: Підтримуйте його
- Правило № 6: Дозволяйте йому перемагати
- Правило № 7: Щось вас не стосується – змиріться із цим
- Правило № 8: Рідше повертайте його подарунки
- Правило № 9: Не кричіть, говоріть спокійно
- Правило № 10: Не просіть порад у самотніх подруг
- Правило № 11: Він може говорити про свою сім’ю все що завгодно. Ви – ні!
- Правило № 12: Влаштовуйте вечірні побачення
- Правило № 13: Правила сексу
- Правило № 14: Не скаржтеся на дітей
- Правило № 15: Не звинувачуйте його в тому, про що прекрасно знали, ще коли виходили за нього заміж
Правило № 1: Слідкуйте за собою – але не сходьте з розуму
Звичайно, чоловік вважає вас привабливою, інакше він би не одружився з вами, тому не думайте, що щодня вам необхідно виглядати, немов кінозірка, або відкладати гроші на пластичну операцію, щоб його утримати.
З іншого боку, заміжжя не означає, що можна перестати стежити за собою. Ви акуратні, відповідальні, милі й любите його – все це дуже сексуально. Ви не намагаєтеся змагатися з його 25-річною секретаркою. Вам не потрібно наклеювати накладні вії або жити в салоні краси. Туш для вій і короткі, чисті нігті – цього цілком достатньо. Пам’ятайте: якщо вам самій подобається ваша зовнішність, ви будете виглядати добре в очах інших. Робіть це для себе!
Правило № 2: Не відмовляйтеся від власних інтересів (у вас повинне бути своє життя!)
Деякі жінки ставлять чоловіків у центрі свого життя, відмовляючись після весілля від усього того, що робило їх цікавими. Інші забувають про кар’єру або взагалі перестають працювати. Або скорочують спілкування з рідними й друзями. Треті відмовляються від інтересів і хобі – навіть від фітнесу. Це величезна помилка. Якщо ви цілком підлаштовуєте своє життя під чоловіка і він тепер центр вашого всесвіту, він втрачає до вас інтерес – а ви страждаєте і шкодуєте про принесені жертви.
Правило № 3: Будьте командою
Щоб шлюб був успішним, подружжю слід пам’ятати: тепер ви – одна команда. Звичайно, треба і далі розвивати свою кар’єру, спілкуватися з друзями, зберігати власні захоплення, але тепер потрібно мислити категоріями пари, а не окремої людини. Не дійте так, ніби ви, як і раніше, самотні: спробуйте взяти до уваги почуття і думки свого партнера. Перш ніж домовитися повечеряти та сходити в кіно з подружкою – теж мені, велике діло! – повідомте чоловікові. Ні, не треба просити у нього дозволу. А раптом він захоче подивитися цей фільм разом із вами, і тоді для зустрічі з подругою краще вибрати інше кіно.
Враховуйте його думку при купівлі речей і прийнятті рішень, які стосуються вас обох. Наприклад, перш ніж спустошити свою кредитку на покупку покривала і підходящих до нього штор, запитаєте, чи подобаються чоловікові ці речі. Не думайте, що чоловіків це не цікавить. Ви здивуєтеся, дізнавшись, що у них є певна думка про все: від часу, проведеного подружжям порізно, до прикрашання дому.
Правило № 4: Коли він приходить додому, йому потрібно п’ятнадцять хвилин побути на самоті
Чоловіки люблять бути на самоті, навіть якщо заперечують це. Коли ваш чоловік повертається з роботи, не кидайтеся до дверей і не звалюйте на його голову питання, проблеми та завдання. Це викличе лише роздратування, а чоловікові здасться, що він живе з надмірно вимогливою особою, що грає роль його владної матусі. Він може навіть почати свідомо приходити додому пізніше. Звичайно, ви можете привітати його легким поцілунком, але потім залиште його самого. Розмова складеться краще, якщо чоловік трохи побуде вдома, переведе подих і заговорить із вами сам. Він не буде злитися, а ви порадієте того, що почекали.
Правило № 5: Підтримуйте його
Підтримуйте чоловіка у всьому. Якщо він застудився або у нього болить горло, не зменшуйте серйозність недуги. Зверніть на чоловіка увагу. Подоглядайте за ним. Приготуйте його улюблений суп, запропонуйте йому ліки. Якщо програла його улюблена команда – поспівчувайте. Він це оцінить. Не забувайте при першій-ліпшій можливості дякувати та хвалити чоловіка, коли він виносить сміття, стриже газон або вішає картину на стіну. Він повинен відчувати себе потрібним – і тоді йому буде добре з вами. Пам’ятайте, за кожним великим чоловіком стоїть жінка, яка його підтримувала! Якщо ви будете цінувати його, він доб’ється багато чого! І якщо ви повірите в нього, то він і сам повірить у себе – і в вас. Він захоче, щоб ви ним пишалися. І ви будете пишатися!
Правило № 6: Дозволяйте йому перемагати
Ви закохалися в особняк, який не можете собі дозволити. Він вважає за краще купити будинок трохи менше, щоб мати гроші на меблі й нову машину. Ви хочете відзначити десяту річницю весілля у Парижі з розмахом, він погоджується, але не заговорює про це знову, а на носі вже одинадцята річниця. Ви хочете мати трьох дітей, йому досить двох. Чи потрібно наполягати на своєму або дозволити чоловікові перемогти в цій суперечці? Відповідь проста: «Якщо це для вас не життєво важливо, дозвольте чоловікові перемогти». Стосунки важливіші від задоволення від того, що вам вдалося наполягти на своєму. Краще бути щасливою, ніж завжди правою.
Правило № 7: Щось вас не стосується – змиріться із цим
У кожного чоловіка є секрети, про які його краще не розпитувати. Якщо секрети ці відносно нешкідливі (якщо це не наркотики, алкоголізм, ігроманія, подружня невірність або ухиляння від податків), не вимагайте, щоб він розповідав вам абсолютно все. Ви можете делікатно натякнути або почати розмову, але якщо чоловік бажає зберегти якусь таємницю, не змушуйте його ділитися з вами всім. Зрештою, у вас теж є свої маленькі секрети! Ось кілька сфер, у яких чоловіка найкраще дати спокої: його стосунки з родиною, час на дорогу від роботи до будинку, ділові таємниці, його здоров’я, скільки він спить і дивиться телевізор, як він одягається.
Правило № 8: Рідше повертайте його подарунки
Не повертайте подарунки чоловіка, нехай навіть ви твердо переконані, що ніколи не скористаєтеся цією річчю! А якщо презент цілком прийнятний (просто самі ви не вибрали б для себе такий колір або дизайн), скажіть, що вам це подобається, і збережіть його, щоб порадувати чоловіка. Краще поступитися власним смаком, ніж образити партнера.
Правило № 9: Не кричіть, говоріть спокійно
Коли справа стосується чоловіків, важливо не стільки те, що ви говорите, скільки те, яким тоном це було сказано. Зрозуміло, більшість чоловіків вважають за краще, щоб жінки говорили спокійно. Вимовте те, що хотіли сказати, тихо, і ви відразу ж привернете до себе увагу. Але варто закричати, і чоловік просто відключиться від контакту, психологічно або буквально (покладе слухавку телефону або вийде з кімнати) – навіть якщо ваш крик справедливий, чесний і важливий.
Коли вам хочеться накричати на чоловіка, бо він прийшов додому на три години пізніше, ніж обіцяв, або забув купити молоко, хоча ви двадцять разів нагадали йому про це, – зателефонуйте подрузі та розкажіть їй все те, що ви збиралися висловити йому. А коли заспокоїтеся, можете поговорити й з чоловіком.
Правило № 10: Не просіть порад у самотніх подруг
Самотні нерідко сприймають шлюб дуже тенденційно: вони його романтизують або демонізують. Самотня подруга романтизує шлюб, не розуміє, що сварки – це нормальна частина життя, що кохану людину, тобто свого чоловіка, часом можна навіть ненавидіти. Вона вважає, що шлюб схожий на рекламу парфумів. Коли ви розповідаєте такій подрузі про сімейні сварки, вона змушує вас думати, що у вас є серйозні проблеми.
Правило № 11: Він може говорити про свою сім’ю все що завгодно. Ви – ні!
Чоловіка ви вибрати можете, але вибрати його сім’ю – не у ваших силах. Деяким жінкам щастить – сім’ї їхніх чоловіків приймають їх з відкритими обіймами. Іншим дістаються справжні осині гнізда.
Запам’ятайте раз і назавжди: ви ніколи не повинні погано відгукуватися про його родичів, близьких і далеких. Якщо його рідні дійсно жахливі (злі, нікчемні, нечулі та взагалі неприємні), повірте, він чудово це знає! Він може навіть час від часу критикувати своїх родичів, і це нормально – це ж його сім’я. Але він не захоче чути таке ні від кого іншого, особливо від вас.
Правило № 12: Влаштовуйте вечірні побачення
Є у вас діти чи ні (а якщо є, то тим більше!), Ви повинні зберігати романтику у стосунках. Виділіть один вечір виключно для чоловіка – бажано, суботній. І не так важливо, чи візьмете ви напрокат відеофільм і замовите їжу додому або підете в ресторан і кіно. Головне – зробити так, щоб цей вечір належав тільки вам двом. Запросіть няню посидіти з дітьми або повезіть дітей до бабусі. Вам потрібен один вечір без підгузників, пхикання, телефонних дзвінків, миття посуду, сімейних клопотів, проблем у друзів, колег і клієнтів.
Правило № 13: Правила сексу
Подобається вам це чи ні, чи вважаєте ви це справедливим чи ні, ваше сексуальне життя визначає чоловік. Чи хоче ваш чоловік сексу постійно або взагалі ним не цікавиться, ви будете набагато щасливіша, якщо підлаштуєтеся під нього. Не відмовляйте чоловікові, якщо він щоночі хоче сексу, навіть якщо ви – жайворонок. Не вимагайте сексу від чоловіка, який хоче подивитися телешоу або почитати книгу після вечері. Пливіть за течією – якою б вона в вашому шлюбі не була.
Правило № 14: Не скаржтеся на дітей
Ваш трирічний син вивалявся у болоті та відмовляється митися. Ваша п’ятирічна дочка не хоче їсти нічого, крім солодкого. Обидва не дають вам поговорити через телефон більше ніж п’ять хвилин. Вам хочеться волосся рвати на собі від відчаю і не терпиться дочекатися, коли чоловік нарешті повернеться, щоб у деталях розповісти йому, що накоїли за день його діти. Але це не найкраща ідея.
Краще зателефонуйте подрузі, у якої є діти, і говоріть їй про свої важкі дні. Вона набагато краще зрозуміє всі ваші турботи та прикрощі – і, можливо, навіть чимось допоможе. Звичайно, в тому, щоб розповісти чоловікові, як поводили себе діти, немає нічого поганого. Але якщо ви станете розповідати про кожну примху, кожну витівку, то у якийсь момент (вже повірте!) Ваш чоловік просто перестане спілкуватися з вами й почне вважати вас поганою матір’ю.
Правило № 15: Не звинувачуйте його в тому, про що прекрасно знали, ще коли виходили за нього заміж
Чоловік дуже багато п’є або їсть. Він мало заробляє або, навпаки, він – трудоголік, який весь час пропадає в офісі. Він любить фліртувати або, навпаки, не проявляє особливого інтересу до сексу. Він марнотратник або скнара. Коли він залицявся до вас, ви закривали очі на його недоліки та особливості, тому що хотіли, щоб він на вас одружився. Можливо, потайки ви думали, що зможете його змінити. Зрозумійте, що, вийшовши заміж, ви прийняли цього чоловіка таким, яким він є, з усіма його перевагами та недоліками. І ви повинні відповідати за власне рішення. Коли ви перестанете удавати з себе жертву («Тільки подивися, з чим мені доводиться миритися, бідна я, нещасна!»), то зможете заспокоїтися і розібратися зі своїми проблемами, як доросла людина. Дорослі приймають життя і людей такими, якими вони є. Кажуть, що немає жертв, є тільки добровольці.
Пам’ятайте: ви самі вийшли за нього заміж!