Росія після втрат в Україні буде готова до нової війни не раніше 2024 року, – міністр оборони Латвії

Новини

Україна послабила російську армію настільки, що та зможе розпочати новий військовий наступ, не раніше, аніж через два роки. Це дає Латвії час на підготовку своєї армії, але діяти треба вже зараз.

Про це у Twitter написав міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс. Таким чином він намагається привернути увагу до необхідності реформи Держслужби оборони, яка передбачає обов’язковий військовий призов.

За його словами, Україна буквально дає Латвії час на підготовку і Латвія має діяти зараз, щоб забезпечити можливість успішного стримування окупанта в майбутньому. Пабрікс заявив, що думки про неможливість реалізації реформи Держслужби оборони у зв’язку з наближенням виборів, не витримує жодної критики – це відмовка.

“Йде війна, і Росія не чекатиме. Тягнути час – це класична нездатність Латвії діяти ефективно. Тому ми часто витрачаємо час на довгі дискусії, але не можемо ухвалювати рішення”, – заявив міністр.

Пабрикс також висловив думку, що строкова служба не є рішенням проблеми і в Міноборони сподівались на принцип добровільної служби, але лави латвійської армії на даний момент недостатньо укомплектовані, тому після вторгнення Росії до України розпочалися розмови про відновлення призову.

“Для цього є практична причина – навряд чи хтось вірив у можливість вторгнення та подальшої війни, співставної з попередніми світовими війнами. Наша сусідня країна довела, що ми також маємо бути готові захищати свою територію від жорстокого противника, що перевищує чисельністю”, – наголосив міністр оборони Латвії.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення української влади. Однак український народ дав гідну відсіч, зламавши початкові плани ворога.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий