Росія намагається захопити ресурси України на $12,4 трлн – The Washington Post

Новини

РФ намагається захопити природні копалини України на $12,4 трлн. Стільки коштують родовища вугілля, газу та інших ресурсів, що розташовані на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляє видання The Washington Post. “Якщо Кремлю вдасться анексувати захоплену ним українську територію – як вважають американські чиновники, він це спробує зробити найближчими місяцями – Київ назавжди втратить доступ майже до двох третин своїх родовищ”, – пише видання (йдеться про родовища вугілля). news.obozrevatel.com

Росія також намагається захопити безліч інших запасів, включно із запасами природного газу, нафти та рідкісноземельних мінералів, необхідних для певних високотехнологічних компонентів, що може перешкодити пошуку Західної Європи альтернатив імпорту з Росії та Китаю.

“Найгірший сценарій полягає в тому, що Україна втратить землю, більше не матиме сильної сировинної економіки й стане більш схожою на одну з країн Балтії, країну, яка не здатна підтримувати свою індустріальну економіку”, – сказав Станіслав Зінченко, виконавчий директор GMK, київського економічного аналітичного центру.

Проте аналіз SecDev показує, що енергетичні родовища, метали та мінерали України на суму не менше ніж 12,4 трильйона доларів наразі перебувають на тимчасово окупованій території.

На додаток до 63 відсотків вугільних родовищ України РФ окупувала 11 відсотків нафтових родовищ, 20 відсотків родовищ природного газу, 42 відсотки металів і 33 відсотки родовищ рідкісноземельних та інших критично важливих мінералів, включно з літієм.

Роман Опімах, генеральний директор Геологічної служби України, сказав, що уряд усе ще оцінює вплив війни на її мінеральні ресурси. Але враховуючи, скільки сировини України на сході та півдні, він припустив, що вартість втрачених запасів перевищує суму, розраховану в незалежному аналізі.

Оцените статью
Добавить комментарий