Застарілу і корумповану систему медико-соціальної експертизи буде замінено на нову. Зміни, якщо їх схвалить Верховна Рада, набудуть чинності 1 січня 2025 року.
“Реформа МСЕК – перший і ключовий етап втілення такого бачення щодо підтримки громадянина державою. Тому замінюємо застарілу, не персоналізовану, неефективну і корумповану систему медико-соціальної експертизи на нову – оцінювання того, як людина функціонує у повсякденному житті”, – наголосили в МОЗ.
Для цього міністерство підготувало законопроєкт, який започатковує нову прозору систему. Уряд схвалив документ, який буде направлено до Верховної Ради.
Найголовніше, що зміниться від 1 січня:
- Замість МСЕКів оцінювання здійснюватимуть лікарі-практики на базі потужних кластерних і надкластерних багатопрофільних лікарень.
- Система буде цифровізованою, що зробить її зручною та прозорою, мінімізує корупційні ризики.
- Фінансувати оцінювання в лікарнях буде Національна служба здоров’я України в межах укладених договорів із формуванням чітких вимог і контролем їх дотримання.
Що не зміниться:
- Встановлення статусу людини з інвалідністю та соціальні гарантії;
- Статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи (за винятком перевірки рішень, зокрема за кримінальними провадженнями);
- Медико-соціальна експертиза для дітей.
Детальніше про те, що зміниться в системі уже від 1 січня 2025 року, можна побачити на картинках нижче.