Путін не має наміру завершувати “спецоперацію” і продовжить ракетні удари по Україні: Маломуж озвучив прогноз

Новини

Президент РФ Володимир Путін має намір продовжувати “спецоперацію” в Україні. У його планах – посилення військового потенціалу, нова хвиля мобілізації, повне захоплення Луганської та Донецької областей, а також півдня України. Таку думку висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках генерал армії Микола Маломуж в інтерв’ю Obozrevatel, передають Патріоти України.

За його словами, Москва фактично висунула Києву ультиматум: або Зеленський погоджується на переговори на умовах Путіна, або РФ починає масштабний наступ на ключових напрямках.

“РФ зараз намагається продовжити стратегічну наступальну операцію, поставлено завдання остаточно захопити Луганську область – там залишилося кілька населених пунктів. Наступний етап – Донецька область, місто Сіверськ, Слов’янськ, Бахмут, Краматорськ. Там зосереджено основні зусилля”, – говорить Маломуж.

За його словами, Росія має дуже великий дефіцит особового складу. Недаремно ж Радфед та Держдума РФ ухвалили нові рішення щодо посилення військового потенціалу окупантів: перехід економіки на військові рейки, можливо, розширення переліку підстав для мобілізації окремих категорій громадян.

“Путін хоче заявити про статус-кво: про повністю контрольовані Донецьку та Луганську області, про південний коридор, який він добиватиме й далі та ставитиме умови щодо мирних переговорів, але з урахуванням їхніх умов. А ультиматум Путіна такий: або у найближчі півтора-два тижні ми розпочинаємо масштабний наступ на Донецьк, посилюємо тиск на Харків та на південь, або переговори на наших умовах. Умови цих переговорів уже озвучені в Росії: визнання Донецької та Луганської “республік”, які вони мають намір повністю захопити, далі “демілітаризація” та невступ до НАТО й третє – статус-кво щодо захоплених територій, які зараз контролює Росія: Херсонська, Запорізька, Харківська області”, – переконаний Маломуж.

За його словами, як тиск на офіційний Київ Росія використовує, зокрема, і масовані ракетні удари по містах нашої країни. “На це нині спрямована не лише військова підготовка наступальних операцій, а й погрози Путіна та обстріли по всіх регіонах, включно з Вінницею, Миколаєвом, Харковом. Тепер вони будуть бити по центральних та західних областях України”, – вважає генерал.

Оцените статью
Добавить комментарий