Путін хоче на 43% збільшити витрати на армію: готується до затяжної війни

Новини

Президент РФ Володимир Путін розраховує витратити на збройні сили в найближчі два роки набагато більше, ніж планувалося спочатку. Росія адаптує бюджет до потреб більш тривалої і дедалі дорожчої війни проти України.

За даними Bloomberg, витрати на оборону мають перевищити планові на 43%, тоді як відповідні категорії національної безпеки та правоохоронних органів зростуть більш ніж на 40%, згідно з трирічним фінансовим планом, представленим Bloomberg.

Бюджетні прогнози змінюються, оскільки пріоритети зміщуються на користь збройних сил, а не в таких сферах, як захист навколишнього середовища. Витрати на “національну оборону” становлять майже 5 трильйонів рублів (84 мільярди доларів), або 3,3% валового внутрішнього продукту, і зараз поступаються державним соціальним програмам за часткою витрат.

Асигнування на освіту й культуру до 2023 року практично не збільшуються. Витрати на охорону навколишнього середовища будуть приблизно на чверть менші, ніж спочатку закладені в бюджеті на рівні 0,2% ВВП. Початковий план передбачав зниження витрат на оборону наступного року до 2,4% від обсягу виробництва порівняно з передбачуваними 3,2% у 2022 році та 2,6% роком раніше.

Цей зсув відбиває велику відданість війні. Серйозні невдачі на полі бою призвели до того, що Путін активізував свої зусилля, щоб відновити певний імпульс, коли він оголосив про “часткову мобілізацію” для набору до 300 000 резервістів.

Бюджетний план передбачає витрати на призов майже у 16 млрд рублів у 2023 році та 16,5 млрд рублів щорічно у 2024-2025 роках. Більшість інших відомостей про військові витрати залишаються засекреченими і публікуються лише загальні цифри.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий