Призовник відмовився від повістки і свідомо не з’явився до ТЦК: чим закінчилася історія

Новини

У Рівненській області чоловіка засуджено до іспитового терміну позбавлення волі за відмову від служби в армії в Територіальному центрі комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП). Про це йдеться у вироку Зарічненського районного суду Рівненської області.

Згідно даним суду, чоловіка визнали придатним до військової служби. Він отримав повістку і повинен був явитися до військкомату 22 червня 2023 року, проте відмовився виконати призов в армію.

На суді обвинувачений визнав свою провину та висловив покаяння, підтвердивши, що свідомо не з’явився до ТЦК і СП.

Також в суді представили акт, в якому відзначено категоричну відмову призовника отримувати повістку та мобілізовуватись до Збройних Сил України.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 Кримінального кодексу України та засудив його до трьох років позбавлення волі, при цьому замінивши реальний термін на один рік іспитового.

Нагадаємо про схожу ситуацію. У Полтавській області чоловіка засудили за відмову брати повістку. На суді він заявив, що переказав на ЗСУ 20 тисяч гривень. Мешканець Полтавщини просив суд суворо не карати його.

Суд врахував факт переказу коштів на потреби ЗСУ та вирішив не висилати чоловіка до в’язниці. Засуджений отримав тримісячний термін у в’язниці, який може бути замінений на іспитовий рік.

Rate article