Бахмутський напрямок — найгарячіша точка на Донбасі. Російська армія намагається штурмувати місто двічі на день, кажуть в Оперативному командуванні “Схід” Збройних сил України. Бахмут — не лише стратегічна, але й політична мета для Москви.
За 4 місяці боїв успіхів у росармії там немає — тому вони перейшли до більш звичної “тактики” — терору населення, що суперечить правилам ведення війни, знищенню громадянської інфраструктури, ще й із використанням забороненої зброї, наприклад, касетних та фосфорних боєприпасів.
Це місто — стратегічна позиція як для України, так і для армії країни-агресорки Росії — важливий вузловий центр, який може стати плацдармом для подальшого наступу. В української армії лінія оборони там з’явилася ще 2014 року. Російська армія має всі шанси залишитися зимувати на невигідних позиціях — у полях на околицях Бахмута.
“Бахмут ворогові не взяти. Окупувати його росіяни у нинішньому складі навряд чи зможуть. У Збройних сил України є абсолютно всі можливості для того, щоб кардинально змінити ситуацію в районі Бахмута та Авдіївки, а саме — перейти від оборонних дій до контрнаступальних”, — вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
Російські військові намагаються штурмувати Бахмут по кілька разів на день, наголошують в Оперативному командуванні “Схід” Збройних сил України. Але противник платить велику ціну сотнями вбитих щодня. Бахмут може бути потрібний Кремлю і щоб нівелювати свої провали на фронті. У росармії, кажуть українські військові, навіть були якісь дедлайни з окупації. Усіх їх провалено завдяки майстерності української армії.
“Створюючи роками імідж “другої армії світу”, Росія реально не може захопити великі українські міста, такі як Соледар, Бахмут, Авдіївка, Вугледар. Окупанти б’ються об стіну української мужності та непохитності. Тому що наші бійці та командири в дуже складних умовах там, але тримають цей удар, і це величезний удар по іміджу російського керівництва”, — зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ.