Прорuв на 30 кілометрів! Лисичанськ все? Після втечі -15 тисяч солдат: сталось немuслumе. Переможемо

Новини

15 тисяч російських окупантів відступили з правого берега Дніпра в Херсонській області, їх вже перекинули на Донбас. Там вони намагаються посилити свій тиск на українських захисників. Про це заявив військовий експерт Роман Світан в ефірі Freedom.

Він переконує, що окупанти більшою мірою пішли до Маріуполя.

“Зараз у Маріуполі проводять доукомплектування цього корпусу, це 15 тисяч переважно ВДВшників, сил морської піхоти, спеціальних операцій та частин головного управління розвідки Міноборони РФ. Це Бойові штурмові частини, їх починають перекидати на схід країни”, – сказав експерт.

Зараз на фронті існує кілька “гарячих точок” – район Вугледара, Павлівки, Авдіївки, Соледара і Бахмута.

“Павлівка – дуже потужні бої там йдуть, завдання №1 у цього корпусу, зокрема, взяти Павлівку, вийти на Вугледар, купірувати наш майбутній наступ на Волноваху з-під Вугледара і зайти в тил нашого Мар’їнського угруповання. Зараз великі бої йдуть в районі Авдіївки, стоїть завдання відсунути кілометрів на 30 від Донецька лінію фронту. І ті завдання, які виконують ПВК “Вагнера” в районі Бахмута і Соледара – ніхто не зняв”, – сказав Світан.

На деяких напрямках українські військові “витримують вже в 2-3 рази більше вогневе навантаження, ніж було до виходу цього підрозділу на лівий берег”.

Після нещодавного успіху у поверненні Херсона Україна продовжила контрнаступ у Луганській області, незважаючи на наближення зими. Але бойові дії там в останні тижні сповільнилися до мінімуму, і військові експерти кажуть, що обидві сторони почали адаптувати свої воєнні стратегії у міру погіршення погоди, пише The New York Times.

Видання пише, що останніми днями Україна відбила село неподалік лінії фронту на півночі Луганська, але очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що російські сили продовжують обстрілювати його.

«Подальші наступи України будуть більш складними, – каже американський військовий аналітик, представник Центру військово-морського аналізу (CNA) Майкл Кофман, – Вони займуть більше часу і потребуватимуть більше боєприпасів. Потенційно вони будуть дорожчими».

За останні тижні Україна здобула низку перемог на полі бою, які змінили перебіг девʼятимісячної війни. У вересні вона зайняла великий шматок території на Харківщині. Потім ударила далі на південь, захопивши місто Лиман на Донеччині. Минулого тижня українські сили тріумфально увійшли до Херсона.

Військові експерти кажуть, що ці перемоги підняли моральний дух та забезпечили надійну стратегію контрнаступу, і що Україна прагнутиме зберегти імпульс у Луганській та Донецькій областях. Крім того, тепер Україна може перекинути частину сил та артилерії з півдня для свого походу на схід.

Російські командири, схоже, все частіше дотримуються «оборонної стратегії», каже Кофман. Зокрема, Росія могла б отримати вигоду новомобілізованих військ та перекинути частину сил, виведених із Херсона, на Донбас.

Одним із районів Донбасу, де російські сили найбільш явно ведуть наступ, є Бахмут. Там Москва веде наступ під керівництвом Групи Вагнера.

Водночас керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко підсумував 24 каналу, що зараз у Кремля розвилка: якщо вони продовжуватимуть штурмові дії на Сході ціною Півдня, вони можуть зняти звідти угруповування і перекинути їх на Схід. З іншого боку, українські сили, які були задіяні у контрнаступі на правобережжі Херсонщини, немає сенсу тримати там у великій кількості.

На думку Мусієнко, вони будуть використані для посилення української оборони на Сході, або задіяні у наступальних діях в районі Сватове – Кремінної, або для підтримки наступальних дій на Півдні – в районі Мелітополя.

Джерело

Rate article