Потрібно встигнути до 1 травня: Українські біженці за кордоном зобов’язані подати декларацію про доходи

Новини

Українські біженці, які вимушено мешкають зараз за кордоном, не звільняються від декларування своїх доходів. Відповідний документ з усіма зазначеними даними, зокрема іноземними доходами, українці мають встигнути подати до 1 травня. Про це нагадала народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, передають Патріоти України.

За її словами, декларацію про доходи потрібно подавати у будь-якому разі — і якщо людина за кордоном працювала, і якщо отримувала матеріальну допомогу від іноземної держави чи будь-якої благодійної організації.

Як біженцям сплачувати податки з доходів

Що стосується оподаткування, то якщо в якості іноземних доходів декларується благодійна допомога, податки за її отримання не сплачуються (ні податок на доходи фізичних осіб, ні військовий збір).

У разі отримання інших доходів, наприклад заробітної плати, українці мають сплатити податок на доходи у розмірі 18 % від загальної суми, а також 1,5 % військового збору.Якщо подання декларації триває до 1 травня, то сплатити податки можна встигнути до 1 серпня цього року.

У разі наявності угод про уникнення подвійного оподаткування між країною, в якій перебуває біженець, та Україною (зараз діють 72 такі міжнародні угоди), то платник податків може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але у такому разі 1,5% військового збору все одно доведеться заплатити.

Проте не всі біженці, які працюють, повинні проживаючи за кордоном сплачувати податки в українську скарбницю. Тим українцям, які отримали іноземний дохід та сплатили податки за межами України, необхідно подати довідку про суму сплаченого податку та збору, легалізовану у закордонній дипломатичній установі України в країні, де отримувався такий дохід.

Як надіслати декларацію про доходи в Україну

Українські біженці, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію декількома способами:

поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;

в електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті Державної податкової служби, але для цього необхідно мати електронний ключ.

Подавати декларацію про доходи в “Дії” поки що можуть лише ФОПи. Для інших платників податків цю функцію ще не активізовано.

Несвоєчасне подання декларації загрожує штрафом у розмірі 340 грн. Також до порушників закону застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).

Rate article