Потрібно, щоб країна не лишилася без світла, – Міненерго про підвищення тарифів

Новини

Зокрема, це потрібно, щоб наша країна не лишилася без електропостачання в умовах російських атак на енергосистему. Наразі ціна за електроенергію становить 4,32 гривні за кіловат-годину.

У Міненерго пояснили, чому підвищили тарифи на світло

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що нашу державу чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Саме тому й ухвалили таке складне та вимушене рішення, як підвищення тарифів на електроенергію.

Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо залучити усі можливі ресурси,
– заявив Галущенко.

Він також підкреслив, що якби Росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, то тарифи поки що залишились би незмінними.

Окрім того, міністр зауважив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 гривні за кіловат-годину), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 гривні покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави – адресні субсидії,
– сказав міністр енергетики.

За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кіловат-годину, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Чому тариф на світло однаковий для всіх

  • Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук розповіла, що були значні ризики несправедливої оплати споживачами за електроенергію. Але дуже важко буде визначити, яку саме ціну вони мають заплатити, який саме обсяг споживання у них.
  • Тому, аби уникати таких зловживань і все-таки справедливо підходити, уряд зупинився на варіанті єдиного тарифу для всіх груп споживачів. Водночас вона додала, що нічний тариф зберігається на рівні 2 гривні 16 копійок за кіловат-годину.
  • За словами посадовиці, сценарії, коли той, хто споживає мало, платить за електроенергію менше, розглядалися, проговорювалися й прораховувалися. Втім, наголосила Гринчук, були завеликі ризики зловживання такою диференційованою системою.
Rate article