Постпред РФ в ООН намагався зірвати виступ Зеленського, але його осадив прем’єр Албанії

Новини

Постпред РФ в ООН Василь Небензя намагався чотири рази перебити голову Радбезу, щоб не дати виступити президенту України Володимиру Зеленському. Однак у представника Кремля нічого не вийшло.

З чого все почалося

На засіданні головував прем’єр-міністр Албанії Еді Рама. Він виступив зі вступною промовою і вирішив надати слово генсеку ООН, а потім президенту України.

Але постпред РФ Василь Небензя втрутився, заявивши, що спочатку мають виступити члени Радбезу ООН, а лише потім Зеленський, інакше “засідання перетвориться на спектакль одного актора”.

Прем’єр Албанії осадив Небензю

Рама відповів, що порядок слухань узгоджено іншими учасниками засідання. Небензя знову перервав його, виступивши проти і звинувативши Раму в тому, що той виносить “політичні оцінки” як прем’єр Албанії, а не як голова Радбезу.

Прем’єр-міністр Албанії парирував, що Небензя сам спровокував його на це. Загалом постпред РФ чотири рази просив слова, намагаючись не допустити виступу Зеленського, але Рама стояв на своєму.

“Є таке рішення, якщо ви згодні: ви зупиняєте війну, і президент Зеленський взагалі не виступатиме”, – сказав прем’єр Албанії.

Що ще сказав Рама

“У відповідь я хочу підтвердити, що інформація про запланований порядок виступів була надана всім членам Ради безпеки заздалегідь, і я вважав, що це процедурне питання вирішене на технічному рівні до початку обговорення. Відповідно, ми матимемо згоду невідкладно перейти до основної теми сьогоднішньої дискусії”, – йдеться в заяві.

У межах 5 попередніх засідань Ради безпеки, у яких брав участь Зеленський, він виступав раніше за членів Ради безпеки.

Він запевнив російських колег у тому, що це не спецоперація албанського голови. Це всього-на-всього продовження добре встановленої традиції та практики.

Як відреагував Зеленський

Глава України подякував Рамі за таке принципове керівництво в Радбезі ООН.

Dear @EdiRamaal, today at the UNSC you showed the world how to correctly handle Russia, its lies, and its hypocrisy. I thank you for steering the Presidency in such a principled manner. pic.twitter.com/0wKca8xZon

— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) September 20, 2023

“Шановний прем’єр-міністре Албанії, сьогодні в РБ ООН Ви показали всьому світу, як правильно поводитися з Росією, її брехнею і лицемірством”, – додав Зеленський.

Зеленський на радбезі ООН

Нагадаємо, сьогодні, 20 вересня, український президент вперше з початку повномасштабного вторгнення особисто був присутній на засіданні Ради безпеки ООН.

Вчора ми повідомляли, що Зеленський закликав виключити Росію з Ради безпеки.

РБК-Україна зібрала головні заяви з виступу глави української держави.

Оцените статью
Добавить комментарий