Посол Великої Британії розповіла, яка реформа потрібна Україні для вступу в НАТО

Новини

Політичне рішення про членство України в НАТО пов’язане зі значними оборонними реформами нашої країни. Українські воїни вже довели, що вміють поводитися зі зброєю Альянсу та діяти за його принципами, проте робота має продовжитися.

Таку заяву зробила пані посол Великої Британії Мелінда Сіммонс в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”. Вона уточнила, що оборонна реформа потрібна не лише для вступу до НАТО, а й для розвитку сильної армії.

“Я вважаю, що існує тісний зв’язок між необхідністю суттєвих реформ і політичним рішенням, тому що якщо ви не досягнете прогресу в цих реформах, ви дасте дуже зручну причину для тих, хто може бути менш зацікавлений у продовженні розширення числа членів”, – підкреслила вона.

За словами Сіммонс, існує необхідність інституційної реформи оборонних механізмів, незважаючи на те, що вимога оперативної сумісності української армії з арміями НАТО була виконана ще до початку повномасштабної війни.

“Єдине, що зробила ця війна, якої ніхто не хотів, – вона довела, наскільки українські Збройні сили здатні діяти зі стандартним обладнанням НАТО. Але насправді ми це знали ще до війни. Мені шкода, що їм довелося пройти перевірку. Але ми вже знали, що проблема не в сумісності, в тому сенсі, що це вже було виконано. Йшлося про інституційну реформу оборонних механізмів, оборонних закупівель, людських ресурсів оборони і т.п., де, як ми всі знаємо, чекає ще багато роботи” – пояснила Сіммонс.

За словами пані посла, військовим необхідно, щоб їм не просто платили, їм потрібні прозорі можливості кар’єрного зростання, щоб було викорінено корупцію в частині оборонних закупівель, щоб вони могли довіряти тому, що все закуповується та відслідковується належним чином.

Сіммонс наголосила, що у Міністерстві оборони України працюють над цим.

“І я продовжую вважати, що це справді важлива робота. І я чую від міністра оборони Резнікова, що він також вважає це важливим. Просто зараз складно розставити пріоритети”, – додала дипломатка.

Сіммонс додала, що НАТО відкритий для країн, які можуть колективно відігравати свою роль у європейській безпеці та добре розуміє, чому Україна направила свою заявку.

Пані посол додала, що вважає за правильне проведення дискусії про гарантії безпеки для України. За її словами, потрібно буде визначити, якими вони будуть.

 OBOZREVATEL

Rate article