“Порівняння Зеленського із Гітлером – це просто огидно”: Прем’єр Італії розкритикував телеканал за антисемітське інтерв’ю з Лавровим

Новини

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі розкритикував програму італійського телеканалу Rete4, під час якої міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав “найзапеклішими антисемітами” євреїв і порівняв президента України Володимира Зеленського з німецьким диктатором Адольфом Гітлером, інформують Патріоти України.

Як пише DW, програма була заявлена як інтерв’ю з главою російського МЗС, а стала “сеансом політичної агітації”, сказав італійський прем’єр. Він зазначив, що, на відміну від Росії, в Італії є свобода слова, але “слід задуматися над тим, наскільки прийнятно запрошувати кого-небудь на інтерв’ю і не реагувати на висловлювання цієї людини”.

“Це не було журналістським досягненням. Від цього виникають дуже дивні відчуття”, – сказав Драгі.

“Те, що сказав Лавров, огидно… міністр Лавров – представник держави, де немає свободи слова. В Італії є свобода висловлювати свою думку, навіть якщо вона явно помилкова. Те, що сказав Лавров – помилково. А що стосується частини про Гітлера, то це просто огидно”, – цитують Драгі італійські ЗМІ.

Інші італійські політики також піддали різкій критиці програму. Наприклад, колишній прем’єр-міністр країни, глава італійських соціал-демократів Енріко Летта назвав її “провалом”.

Втім, медіаконцерн Mediaset, що володіє Rete4, став на захист програми і рішення запросити Лаврова на бесіду. “Він другий номер в РФ. Інтерв’ю з главою російського МЗС – документ сучасної історії”, – сказав генеральний директор концерну Мауро Крипа.

Антисемітська Заява Лаврова

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що у Адольфа Гітлера була “єврейська кров”, а найпалкіші антисеміти, як правило, євреї. Ізраїль обурений такими заявами.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що слова Лаврова образливі і для президента Володимира Зеленського, і для Ізраїлю і всього єврейського народу.

В уряді Німеччини назвали коментарі Лаврова щодо євреїв “абсурдною пропагандою”.

Оцените статью
Добавить комментарий