Польща підвищує боєздатність військ і не виключає застосування 4 статті НАТО

Новини

У Польщі після вибухів біля села Пшеводув у Люблінському воєводстві уряд вирішив підвищити боєздатність деяких військових частин.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на TVP.info .

За словами керівника Бюро національної безпеки Польщі Яцека Півночі, президент країни Анджей Дуда обговорив ситуацію з генеральним секретарем НАТО, після чого було проведено перевірку щодо застосування статті 4 статуту Північноатлантичного Альянсу.

Як заявив речник польського уряду Петро Мюллер після засідання комітету Ради міністрів у справах національної безпеки і оборони, яке скликав прем’єр-міністр, нещодавно “було вирішено підвищити готовність деяких військових частин у Польщі”.

“Ми тільки вирішили перевірити, чи є підстави для запуску процедур, які випливають із четвертого пакту НАТО”, – додав Мюллер.

Хоча агентство AP повідомляло, що російські ракети впали на територію Польщі, ні офіційна Варшава, ні Вашингтон і НАТО поки що не підтвердили ці повідомлення. У міністерстві оборони РФ заперечують ракетні удари по території Польщі.

Зазначимо, що стаття 4 НАТО має на увазі , що “сторони завжди будуть консультуватися один з одним у разі, якщо, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність або безпека будь-якої з Договірних сторін опиняться під загрозою”.

Оцените статью
Добавить комментарий