Проблема, з якою ми часто стикаємося, полягає в тому, що ми намагаємося зробити щасливими оточуючих, але забуваємо про себе. Нас цьому вчили з дитинства – робити те, що потрібно іншим, навіть якщо нам це не подобається. І тільки коли ми проживаємо енну кількість років і розуміємо, що нещасні, ми починаємо ставити собі питання: «Хто я?» і «Чого я хочу?».
На жаль, іноді ми цього не знаємо. Але відповіді на ці питання можуть стати першим кроком на шляху до того, щоб знайти себе знову.
Бажання догодити іншим може змусити нас страждати.
Прагнення догоджати іншим може заподіяти багато болю. В першу чергу тому, що це процес, який ніколи не закінчується. Потреби ростуть, а подяки за зроблене так і не надходить. Всі ваші добрі справи сприймаються як само собою зрозуміле, і якщо ви раптом не виконали свій список, чекайте потоку обурення.
Якщо в один прекрасний день ви скажете «ні», то натрапите на нерозуміння – як, раніше ж робив і не скаржився!
Через критику ваше занепокоєння змусить вас продовжувати намагатися робити всіх щасливими. Але яка ціна? Роблячи так, ви ставите себе на друге місце і постійно шукаєте схвалення інших.
Чи є інші люди вашим джерелом щастя?
Може здатися парадоксом, що задоволення оточуючих може змусити вас страждати. Проте цьому є пояснення: якщо ви робите це, ви віддаєте своє щастя в чужі руки. Ви потрапляєте в лабіринт без виходу.
Коли ви починаєте задовольняти інших, щоб відчувати себе краще, або коли інша людина засмучена або розчарована вами, ви відчуваєте занепокоєння і хочете змінити ситуацію.
Тоді ви намагаєтеся позбутися від конфлікту. Ви просто йдете туди, куди хочуть йти інші, а не туди, куди ви хочете. Але чиїм життям ви живете? Своїм чи чужим? Якщо не ви контролюєте його, воно може стати безглуздим.
Ви не можете втратити сон через те, що друг злиться на вас, тому що ви сказали «ні» походу в бар.
Ви також можете не турбуватися про те, чи відповідаєте ви очікуванням кожного в своєму оточенні.
Ви повинні навчитися приймати несхвалення або негатив, коли ви висловлюєте свою думку, приймаєте рішення або робите те, що хочете. Решта це переживуть!
Почніть робити себе щасливими.
Щоб ви невротично не догоджали всім навколо, вам дійсно потрібно попрацювати над своєю самооцінкою. Адже ви намагаєтеся бути корисними через свою невпевненість. Як тільки ви зростили в собі почуття власної гідності, ви повинні почати змінювати свої старі звички.
Почніть говорити «ні», коли хочете сказати «ні». Якщо хтось злиться, не турбуйтеся. Рано чи пізно він з цим впорається (це не кінець світу!).
Ви – в пріоритеті.
Нехай в пріоритеті будуть ваші рішення, ваші думки і ваші мрії. Але перш за все – ваше благополуччя. Ви не зобов’язані робити те, що не доставляє вам задоволення. Не розпилюйте на марність. Ви страждаєте, і це може викликати тривогу і депресію.