Після трьох років важко продовжувати битися, тому ми працюємо на переговори, – ОП

Новини

Голова ОП також зазначив, що Україна має отримати запрошення в НАТО до проведення перемовин з РФ.

Водночас Єрмак наголосив, що Україна продовжує захищати свою землю, попри тиск РФ / фото УНІАН
Водночас Єрмак наголосив, що Україна продовжує захищати свою землю, попри тиск РФ / фото УНІАН

Після трьох років повномасштабної війни Україні стає важче воювати, тому наша держава працює над проведенням перемовин. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю Corriere Della Sera.

“Так, після трьох років важко продовжувати воювати. Я це добре знаю. Тому ми працюємо над переговорами. Але в Курську ми показали слабкість росіян”, – підкреслив Єрмак.

За словами очільника ОП, наступ ЗСУ на Курську область був правильним рішенням, попри те, що російські окупанти не залишили свої позиції в Донецькій області.

“Наше військове керівництво прийняло рішення з урахуванням ситуації, і я вважаю, що воно було правильним. Курськ зруйнував російський наратив і поставив під сумнів силу Путіна. У нас немає альтернативи, війна триває”, – зазначив Єрмак.

Він зазначив, що росіяни ведуть повномасштабне вторгнення вже три роки, проте Україна продовжує боротися:

“Ніхто не готовий здаватися ні за що. Як інакше ми можемо пояснити це сім’ям наших загиблих? Здатися росіянам, бо європейці втомилися? Це наша країна, наша земля. Давайте продовжувати, одного дня ми втрачаємо, а іншого – просуваємося вперед”.

Також журналіст видання, розмовляючи з Єрмаком, наголосив, що жоден союзник не готовий прийняти Україну як повноправного члена НАТО, на що він відповів:

“Це неправда. Ми вже підписали кілька десятків двосторонніх угод у сфері безпеки, де кожна країна підтримує наш вступ до НАТО в найближчі роки”.

За його словами, Україна має отримати запрошення до альянсу до проведення перемовин з РФ.

“У нашому плані записано, що перед початком переговорів ми просимо запрошення стати членом НАТО. Ми зможемо приєднатися після закінчення війни”, – пояснив він.

Коли журналіст запитав у голови ОП, якщо після виборів у США союзники скажуть Україні, що потрібно зараз знайти компроміс та пообіцяють гарантії безпеки, він зауважив:

“Ми вже робили це з Будапештськими угодами в 1994 році, коли наша ядерна зброя поїхала до Москви, а ви гарантували нам усіх – від самих росіян, до європейців, китайців і американців. Ці гарантії не принесли користі. Ми винесли урок з історії: Зеленський чітко дав зрозуміти, що єдиною конкретною гарантією є членство в НАТО”.

Переговори з РФ – останні новини

Як повідомляв УНІАН, частина українців, які вважають, що перемовини з РФ є дієвим способом досягнення миру збільшилась до 35%. Також менше стало тих, хто вважає, що “переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік” (їхня частка зменшилася з 61% до 49%, не згодні відповідно 24% і 29%).

Водночас міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після початку повномашстабної війни РФ проти України, між Києвом та Москвою відбулися таємні переговори. За його словами, тоді перемовини стосувалися “зернової угоди” та гуманітарних коридорів, аби вивезти людей з окупованих територій.

Rate article