Перша парафіяльна громада столиці перейшла від УПЦ до ПЦУ (відео)

Новини

Опубліковано  Оновлено 

Громада храму Покрови Пресвятої Богородиці на Бортничах прийняла рішення перейти з УПЦ (підпорядкованої Московському Патріархату) до Православної церкви України. Про це стало відомо з сюжету «5 каналу». Ця громада стала першою в Києві, яка прийняла рішення покинути Українську Православну Церкву Московського Патріархату.

18 червня віряни на зборах своєї парафії вирішили, що переходить з-під влади московської церкви до ПЦУ. Навіть попри опір настоятеля храму, віряни здійснили всі необхідні юридичні кроки для перереєстрації та остаточно здійснили цей перехід 5 вересня. В процесі переходу було виявлено різноманітні матеріали та літературу, які були вилучені слідчими Служби безпеки України та Національною поліцією.

Віряни ПЦУ дозволили московським попам забрати всі особисті речі, свічки тощо.

Усередині храму віряни були свідками безладу та розгрому. У храмі були знайдені ікони, присвячені російському імператору Миколі II та його дружині, а також велика кількість проросійської та відкрито пропагандистської літератури. Усі ці предмети були вилучені слідчими Служби безпеки України та Національною поліцією.

Перший храм Покрови Пресвятої Богородиці було збудовано на початку XVIII століття, але в 1930-ті роки більшовики зруйнували його. Храм було відновлено в дерев’яному вигляді після закінчення Другої світової війни, після чого його декілька разів перебудовували.

Оцените статью
Добавить комментарий