Перець почне червоніти на два тижні раніше ніж у сусіда. Головні секрети раннього врожаю

Новини

Перець – це смачний та корисний овоч, який вирощують як у відкритому ґрунті, так й в теплиці. Деякі городники, для отримання раннього врожаю перцю, користуються 3 простими та ефективними способами, які сприяють швидкому дозріванню плодів.

Перший спосіб – полив та підживлення.

Для швидкого дозрівання плодів перцю необхідно проводи регулярний полив. Достатньо 2 разів на тиждень, витрачаючи по 1,5-2 л. теплої води на кожен кущ перцю. Обов’язково, після кожного поливу, ґрунт необхідно обережно розпушити та замульчувати компостом. Завдяки цим процедурам, волога та всі корисні речовини залишатимуться в ґрунті.

Підживлення теж допомагає плодам перцю швидше дозріти. Процедуру слід проводити 2 рази на тиждень, використовуючи органічні розчини або комплексні добрива.

Кущі перцю можна обробити розчином деревного попелу, який також чудово пришвидшує дозрівання плодів.

Другий спосіб — формування та прищипування.

Як тільки з’явиться на кущі перший бутон, його відразу потрібно видалити. Завдяки цьому, рослина зможе направити всю свою енергію на формування зав’язей та бічних пагонів.

Важливо проводити регулярне видалення слабких, нездорових, зайвих пасинок та гілок, щоб забезпечити постійне освітлення й циркуляцію повітря куща.

Над перцем, який вже максимально виріс, варто обрізати кілька листків, щоб сонце та тепло пришвидшило дозрівання плодів. Однак, робити це потрібно обережно, не зрізуючи зайві листочки, щоб не пошкодити кущ.

Третій спосіб – штучне дозрівання.

Суть цього способу полягає у тому, що вже великі за розміром перці, але ще не забарвлені насиченим кольором, потрібно зрізати та залишити їх дозрівати вдома. Недостиглі плоди перцю необхідно розкласти один біля одного на рівній поверхні. Також, можна покласти поруч з нестиглими кілька стиглих перців. Вони будуть виділяти спеціальні речовини, які сприятимуть швидкому дозріванню та забарвленню плодів. Краще місце для дозрівання – це добре провітрюване та несонячне приміщення.

Отже, пришвидшити процес дозрівання плодів перцю досить легко, якщо використовувати ці перевірені та дієві способи. В результаті, отримаєте щедрий врожай смачних, соковитих, ароматних, яскравих та стиглих овочів.

Rate article