Детальніше про рішення Вашингтону розповіли у The Washington Post, передає 24 Канал. Видання посилається на ознайомленого із ситуацією чиновника, який говорив на умовах анонімності через “напружену політичну ситуацію”.
Що відомо про зрив переговорів
The Washington Post пише, що у США незадоволені небажанням Києва прийняти пропозиції щодо передачі територій Росії. Окрім того, Україна наполягає “спочатку обговорити повне припинення вогню, а все інше – пізніше”.
Нагадаємо, до Лондона мав вилетіти державний секретар США Марко Рубіо, однак він скасував плани.
Спеціальний посланник Дональда Трампа, який відіграє центральну роль у спрямованих на припинення війни зусиллях Білого дому, Стів Віткофф також відмовився від поїздки. За словами росіян, цього тижня він вирушить до Москви.
До слова, напередодні американський віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що США можуть відійти від ролі посередників між Україною та Росією, якщо “не отримають позитивну відповідь”. Ймовірно, йдеться про мирний план адміністрації Трампа.
Що відбувається в Лондоні
Новий раунд мирних переговорів у Лондоні Володимир Зеленський анонсував ще в понеділок, 21 квітня. Там планували обговорювати часткове припинення вогню.
Згодом стало відомо про скасування зустрічі очільників дипломатичних відомств США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України. Вона нібито відбудеться пізніше за участі більшої кількості представників країн.
Наразі ж тривають переговори на рівні посадовців.
До Лондона вже прибула українська делегація – голова ОП Андрій Єрмак, глава Міноборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Обговоримо способи досягти повного і безумовного припинення вогню,
– зазначив Умєров.
Окрім того, він і Сибіга зустрілися з британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі. Очільник українського МЗС подякував Великій Британії за лідерство та підтримку.
До слова, у Reuters вважають, що шанси на успіх у переговорах виглядають примарними після того, як більшість міністрів закордонних справ відмовилися від зустрічі.
“За словами європейських дипломатів, метою було сформулювати спільну позицію американців, європейців та українців, намагаючись наблизити Вашингтон до європейської та української позицій. Але деякі пропозиції Вашингтона були неприйнятними для європейських країн і Києва, що призвело до розбіжностей між сторонами”, – наголосили у виданні.