Перед інавгурацією Путіна Німеччина відкликала свого nосла з РФ

Новини

Німеччина відкликала з Росії свого посла Александера Ламбсдорфа на тлі звинувачень у серії кібератак.

У світлі недавніх звинувачень на адресу Росії щодо проведення кібератак проти Соціал-демократичної партії Німеччини та провідних підприємств країни німецький уряд ухвалив рішення відкликати свого дипломатичного представника Олександера Ламбсдорфа з Москви. Це рішення означає, що німецькі офіційні особи не будуть присутні на майбутній церемонії інавгурації Володимира Путіна.

У понеділок, 6 травня, офіційний представник МЗС Німеччини оголосив, що відкликання посла є частиною “прийнятої процедури” у відповідь на дії, які сприймаються як агресивні щодо основ ліберальної демократії країни. Ця заява підкреслює серйозність, з якою Берлін ставиться до інциденту, та її намір захистити свої демократичні інститути. Про це повідомляє DW.

Приводом для загострення ситуації послужили повідомлення про атаки хакерів, що торкнулися не тільки політичної партії СДПН, але і ключові сектори німецької економіки, включаючи логістику, оборону, авіацію та інформаційні технології. У відповідь на ці інциденти Німеччина висловила звинувачення у бік російської військової розвідки. Міністр закордонних справ Анналена Бербок рішуче засудила те, що сталося, як неприпустиме втручання і застерегла про можливі наслідки таких дій.

Відкликання посла та відмова бути присутніми на інавгурації Путіна є чітким сигналом про невдоволення Німеччини та її союзників, які також висловили свою позицію, відмовившись відправляти своїх представників на церемонію. Ця дія наголошує на зростаючій напругі між Заходом і Росією і може мати довгострокові наслідки для міжнародних відносин.

Також раніше повідомлялося, що Чехія офіційно відмовилася брати участь в інавгурації Путіна, не призначаючи нового посла.

Rate article