Пенсії українцям знову перерахують: хто отримає надбавку у 660 грн

Новини

В Україні пенсії в 2022-му проіндексують у грудні. В результаті максимальний розмір виплати збільшиться на 660 грн, на нього можуть претендувати ті українці, які мають повний стаж та отримували зарплату, приблизно в 7 разів вищу за середню.

Як йдеться у матеріалі OBOZREVATEL, підвищення пенсій відбудеться також і у жовтні. Ті українці, які досягли 70 років, зможуть розраховувати на мінімальний розмір виплати на рівні не менше 3 тис. грн.

При цьому у грудні відбудеться підвищення прожиткового мінімуму для українців, які втратили працездатність. Мінімальна пенсія в результаті збільшиться з 2027 до 2094 грн, а максимальна – з 20 270 до 20 930 грн (або на 660 грн).

Середня пенсія в Україні вже становить 4437 грн, при цьому більшість українців отримує від 2001 до 3000 грн (станом на 1 липня). Єдина категорія, яка може претендувати на справді достатній розмір пенсій, – судді. Детальні звіти ПФУ перестав публікувати на своєму сайті з 1 січня, проте вже на той момент вони в середньому отримували понад 90 тис. грн на місяць.

За оцінками НБУ, рівень інфляції в 2022-му становитиме 31%. При цьому подорожчання продуктів буде ще більш вагомим. Окремо за категоріями зростання цін НБУ не оцінювало, проте, з урахуванням даних Держстату, окремі продукти харчування подорожчають більш ніж на 50%.

Пенсіонери практично всю свою виплату витрачають на харчування, каже Ткаченко, тому для них подорожчання буде суттєвішим. Грошей на достатній рівень індексації у бюджеті немає. Наразі держскарбниця фінансується насамперед за рахунок міжнародних грантів та кредитів. І ресурс для різкого збільшення бюджету ПФУ за рахунок дотацій немає.

Оцените статью
Добавить комментарий