Орбан блокує передачу Україні прибутку від заморожених активів РФ – Financial Times

Новини

Уряд Угорщини блокує в рамках ЄС вилучення прибутку від заморожених активів РФ на користь України.

Угорщина продовжує ставити палиці в колеса України, яка відбиває російську агресію. Уряд Віктора Орбана блокує у рамках ЄС рішення про передачу Києву прибутку від заморожених активів РФ.

Про це пише газета Financial Times, посилаючись на поінформовані джерела.

У Євросоюзі вже кілька місяців продовжуються консультації щодо передачі Україні прибутку від заблокованих російських €190 млрд до Euroclear. Вже розроблено механізм, який дозволить виділяти Києву на рік по €2 млрд. Проте через позицію Угорщини остаточне рішення ухвалити не виходить. Команда Орбана блокує ініціативу.

Одне з джерел запевняє, що Угорщина не має наміру йти на поступки у цьому питанні до початку виборів у Європарламенті, які заплановані на червень. Ще одне джерело повідомило, що в ЄС навіть пропонують поступку Будапешту у цьому питанні – внести до заключної угоди гарантію, що кошти не використовуватимуться для закупівлі озброєння.

Важливо зазначити, що Угорщина заблокувала рішення про передачу коштів Україні, а не сам механізм.

Зазначимо, що уряд Орбана використовує війну проти України як знаряддя шантажу у відносинах з Євросоюзом. Воно, блокуючи рішення про допомогу Києву, вибиває собі у Брюсселя преференції, зокрема, додаткове фінансування.

Rate article