Орбан анонсував глобальну угоду про співробітництво з Україною

Новини

Угорщина бажає підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною. Документ буде регулювати відносини між країнами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана під час спільної пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.

Ми намагаємося закрити всі попередні суперечки й сконцентрувати увагу на майбутнє. Ми бажаємо налагодити відносини між нашими країнами. Ми бажаємо підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною, подібну до тих угод, які у нас діють з іншими нашими сусідніми країнами”, – заявив Орбан.

Прем’єр-міністр також додав, що Будапешт братиме участь в майбутній модернізації економіки України відповідно до своїх можливостей.

Зокрема сьогоднішній діалог повинен стати основою для майбутнього двостороннього документа. Загалом він повинен буде регулювати відносини між країнами й може бути заснований на дзеркальному підході до двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною.

Відносини між Україною та Угорщиною

Відносини між країнами наразі перебувають не в найкращому стані. Існує низка причин, які спричинили це:

  • мовне питання.
  • позиція Угорщини щодо війни. Попри те, що Будапешт й засудив вторгнення Росії в Україну, втім продовжує співпрацювати з Кремлем та постійно закликає Київ до “мирних переговорів” з Москвою.

У тому ж числі офіційні особи Угорщини вже неодноразово відзначались дискредитаційними заявами в бік України.

Сьогодні ж, 2 липня, Орбан, в перше від початку повномасштабної війни, прибув з візитом до Києва. Його поїздка пов’язана із головуванням Будапешта в Європейському Союзі (ЄС).

Rate article