Олена Зеленська після візиту до Словенії розпочала візит до Італії, і у Ватикані вона зустрілася з Папою Римським Франциском.
І РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Instagram першої леді пише про це детальніше.
Олена Зеленська і Папа Римський зустрілися
Це сталося в рамках поїздки першої леді для участі в мессі, присвяченій 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Аудієнція відбулася в Апостольському палаці. Разом із пані Оленою на зустрічі була присутня міністерка економіки України Юлія Свириденко.
“Його позиція як глобального духовного лідера надзвичайно важлива. Подякувала Його Святості за молитви заради миру для України, до яких він також закликає вірян. Україна цінує участь Святого Престолу в процесі звільнення наших військовополонених, у роботі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей як спостерігача”, – поділилася деталями дружина Зеленського.
“Весь світ бачить відео зі знущаннями та жорстокими вбивствами українських військовополонених російськими солдатами. Знецінення людського життя вимагає посилення тиску на Росію. Сподіваємось, авторитет Святого Престолу допоможе рятувати більше невинних життів, які мають право бути в безпеці на рідній землі”, – також зауважила вона.
Олена Зеленська і Папа Римський Франциск (фото: instagram.com/olenazelenska_official)
Крім того, пані Олена також зазначила, що традиційним елементом аудієнцій у Папи є обмін подарунками. Напередодні Різдва вона передала його Святості від України тарілку Святий Миколай, прикрашену ручним розписом, натхненним буковинськими іконами на склі.
Зеленська висловила сподівання, що мир і безпека для українців нарешті запанують не лише в побажаннях, а й у реальності.
Образ Олени Зеленської
Для зустрічі Зеленська обрала чорну класичну сукню з помітним коміром у зоні декольте та довжиною нижче коліна. Вбрання вона доповнила пальтом темного синього відтінку, невеликою кількістю макіяжу та лаконічними прикрасами. Цього разу перша леді зробила об’ємну зачіску, зачесану на один бік.
Олена Зеленська під час заходу (фото: instagram.com/olenazelenska_official)
Після аудієнції Зеленська також була присутня на молитві Папи Римського, разом із тисячами паломників з усього світу та її колегами – першими леді Литви Діаною Наусєдєне, Сербії – Тамарою Вучіч та Вірменії Анною Акопян. Подія відбулася на площі Святого Петра.
Олена Зеленська відвідала Ватикан (фото: instagram.com/olenazelenska_official)
Page 2
Старовинну плиту вперше знайшли в Ізраїлі в 1913 році й багато років ніхто не знав, що на ній насправді написано. А через декілька десятиліть з’ясувалося, що це – найстаріша відома гравюра Десяти заповідей. Зараз цей камінь планують продати на аукціоні й ставки прогнозують мільйонні.
Що відомо про цю гравюру та як вдалося розпізнати на ній унікальний текст, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на The All that’s interesting.
Розповідь про десять заповідей є однією з найважливіших у Біблії. Накази, продиктовані Богом Мойсею, включають знамениті принципи шанування батьків, відмови від крадіжки та дотримання субот.
Кам’яна таблиця, якій близько 1500 років, є чудовим релігійним та історичним артефактом, а також символом одного з “найстійкіших кодексів людства”.
Історія цієї старовинної реліквії почалася в 1913 році. Камінь з надписами було знайдено під час розкопок залізниці вздовж південного узбережжя Ізраїлю, неподалік від розташування багатьох ранніх синагог, мечетей та церков.
Протягом 30 років значення цього артефакту ігнорували та навіть не здогадувалися, що це дуже цінна реліквія.
Неймовірно, але камінь не відправили до музею чи в якусь релігійну установу. Її використали як “бруківку” перед місцевим будинком і протягом десятиліть він лежав обличчям догори, а люди ходили по його вицвілим написам.
У 1943 році камінь був проданий вченому, який зрозумів, що за скарб до нього попав. Мармурова табличка заввишки 2 фути та вагою 115 фунтів виявилася 1500-річним самаритянським гравіюванням Десяти заповідей, яке, ймовірно, колись було виставлено в синагозі або приватному будинку.
1500-річна плита з 10 заповідями Божими (фото: sothebys.com)
Текст написаний давньоєврейським шрифтом і містить 9 оригінальних заповідей (пропущене: “Не взивай імені Господа даремно”), а також нову директиву щодо поклоніння на горі Герізім, святому місці для самаритян.
Невідомо, де була зроблена ця табличка, але вчені підозрюють, що оригінальне місце гравюри, ймовірно, було знищено під час римських вторгнень між 400 до 600 рр. н.е. або під час хрестових походів 11 століття.
На одному з найвідоміших аукціонів Sotheby’s 1500- річна гравюра буде виставлена з 5 по 17 грудня. Після її виставлять на продаж у відділ книг і рукописів аукціонного дому. Зараз експерти прогнозують, що вартість реліквії складе від 1 до 2 мільйонів доларів.
“Ця дивовижна табличка є не лише надзвичайно важливим історичним артефактом, але й відчутним зв’язком із віруваннями, які допомогли сформувати західну цивілізацію. Зіткнутися з цією спільною частиною культурної спадщини означає мандрувати крізь тисячоліття та з’єднатися з культурами та релігіями, про які йдеться в одному з найдавніших і найстійкіших моральних кодексів людства”,- зазначив Річард Остін, глобальний керівник відділу книг і рукописів Sotheby’s.