Окупанти зосередили сили на захопленні двох міст в Україні, у РФ назріває невдоволення – ISW

Новини

Зустріч міноборони РФ із командуванням Східного угруповання російських військ в Україні свідчить про те, що на цьому етапі війни окупанти не зосереджуватимуться на захопленні Слов’янська. На думку військових аналітиків, війська РФ спробують захопити Сіверськ та Бахмут Донецької області. obozrevatel.com

Експерти зазначають, що Кремль вважає Слов’янський напрямок менш пріоритетним, ніж захоплення територій на Донеччині в межах ширшого наступу на Донбасі. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.

Передбачається, що командування російської окупаційної армії спрямовує військові ресурси та високопоставлене керівництво на локальні успіхи навколо Сіверська та Бахмута. Водночас аналітики зазначають, що такі дії суперечать словам міністра оборони РФ Сергія Шойгу щодо посилення інтенсивності бойових дій на всіх напрямках наступу.

Також відзначається назрівання невдоволення серед етнічних груп у Росії. Зокрема, спроба президента РФ Володимира Путіна захистити етнічних росіян від інтенсивної мобілізації може спричинити опір у деяких етнічних анклавах, яких активно залучають до війни в Україні.

Наприклад, на території РФ помічено діяльність антивоєнної організації, що складається з активістів тувинського анклаву національної меншини.

“Це примітно в контексті недавнього збільшення кількості регіональних добровольчих батальйонів, що базуються в Росії, багато з яких належать до різних етнічних груп. ISW та інші раніше відзначали переважання в Україні неетнічних російських батальйонів, до складу яких входять війська з Чечні, Південної Осетії, Туви, Татарстану, Башкортостану, Чувашії та інших”, – йдеться у звіті військових аналітиків.

Такий розклад передбачає, що Путін може уникати загальної мобілізації через небажання залучати до війни велику кількість етнічних росіян. Отже, це може створити внутрішню напруженість у різних регіонах Росії.

Оцените статью
Добавить комментарий