Окупанти намагаються оточити Бахмут: коли ЗСУ можуть відступити і що відбувається прямо зараз

Новини

“Про оборону Бахмута писатимуть у підручниках з тактики та стратегії та викладатимуть цей епізод війни у ​​провідних військових ВНЗ”

Таку думку, як пише Politeka.net, висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко, коментуючи ситуацію у Бахмуті.

Нагадаємо, окупанти намагаються оточити Бахмут, кинувши на цю ділянку величезну кількість «вагнерівців». Не зважаючи на щоденні втрати, росіяни продовжують штурмувати місто.

В Міноборони України заявили, що перекидають підкріплення. Таке рішення, наголосили в Міноборони, ухвалили військові, а не політики.

Однак обговорення щодо доцільності утримання міста та виведення військ ЗСУ не вщухають. Так, радник Зеленського з економічних питань Олександр Роднянський заявив в інтерв’ю CNN, що ЗСУ можуть відступити:

«Росія зараз намагається оточити Бахмут, і для цього вони використовують своїх найкращих найманців із ПВК «Вагнер», очевидно, найкраще навчених та найдосвідченіших. Наші військові, мабуть, збираються зважити всі варіанти. Поки що вони утримують місто, але, якщо знадобиться, вони стратегічно відступлять – тому що ми не збираємося жертвувати всіма нашими людьми просто так», – зазначив він.

У свою чергу, Коваленко, аналізуючи ситуацію в Бахмуті, поділився думкою, що передумов на виведення підрозділів ЗСУ з Бахмуту станом на зараз він не бачить.

«Оборона ефективна доти, доки обороняючі мають логістику та достатню МТО. Логістика здійснюється зараз в основному по трасі 0504, а також через Часов Яр на Хромове. Після того, як окупанти розвинули успіх у напрямку Парасковіївка-Берхівка, їх охопив азарт. Перерізавши трасу М03, вони відчули якийсь ефемерний смак перемоги, але він уявний і ось чому», – пише Коваленко у своєму телеграм-каналі.

За його словами, щоб фізично перерізати дорогу Часов Яр – Хромове росіянам доведеться пройти 4 км відкритим простором – полям.

«Аналогічно як із Кліщіївки на Іванівське, в чому вони пізнали фіаско», – наголосив Коваленко.

Фактично, зазначає експерт, саме це зараз є перепоною для російського командування.

«Великі, за артилерійськими мірками, відкриті простори для перерізання важливої ​​логістики, до яких не дістатися, не дійти, без серйозних втрат на кожному метрі цих нескінченних кілометрів», – пояснив аналітик.

Коваленко також додав, що обидві ці логістичні артерії знаходяться під вогневим тиском ворога, але й місяць тому було нелегше.

«Проте, логістика працює, з ризиками, але працює. І як тільки для логістики на Бахмут буде загроза її фізичного перерізання, тоді захисників і почнуть виводити з міста. Слід враховувати і те, що зараз ворог активізує діяльність у напрямку ІПСО щодо Бахмута та в інформаційний простір здійснюватиметься вкидання великої кількості деморалізуючих та панічного характеру повідомлень», – попередив Коваленко, закликавши українців зберігати критичне мислення.

Тим часом самі бійці з Бахмута закликають: “Народе, заспокойтеся!” і просять вірити у ЗСУ, і не сіяти паніку.

Оцените статью
Добавить комментарий