Обмін полоненими “всіх на всіх”: Зеленський назвав умову згоди України на експорт аміаку з РФ

Новини

Україна може дати згоду на транзит російського аміаку через свою територію лише після того, як відбудеться обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”. Йдеться про прокачування трубопроводом “Тольятті – Одеса”, яким аміак з РФ відправляли на експорт.

Про умову України заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Bloomberg New Economy Forum. Вимогу він аргументував тим, що Україна не зацікавлена у тому, щоб допомагати агресору в економічному плані.

“Про експорт аміаку. Ми можемо домовитися, тільки якщо буде реалізовано обмін “всіх на всіх”. Ми не хочемо здійснювати торгівлю з Росією, допомагати їм, вони – наш ворог. Я сказав, що ми можемо погодитися, тільки якщо вони обміняють усіх наших полонених на своїх полонених”, – сказав Зеленський.

Транзит російського аміаку трубопроводом “Тольятті – Одеса” припинився з початком повномасштабного вторгнення в РФ в Україну 24 лютого. В результаті російська компанія “Тольяттіазот” зупинила три з семи агрегатів аміаку і перевела ті, що залишилися в режим зниженого навантаження.

До цього трубопровід “Тольятті – Одеса” доставляв аміак на Одеський припортовий завод (ОПЗ). Звідти товар прямував експорту. Загалом “труба” розрахована на перекачування до 2,5 млн. тонн аміаку на рік.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Росія намагалася домогтися запуску транзиту аміаку в рамках “зернової угоди” щодо експорту зерна з України. Проте угоду продовжили на 120 днів без виконання цієї умови.

ООН також пропонувала, щоб аміак, що належить російському виробнику добрив “Уралхім”, транспортувався трубопроводом “Тольятті – Одеса” до українського кордону, де його купував би американський трейдер товарів Trammo.

Оцените статью
Добавить комментарий