Не виходячи з дому: Українцям розповіли, як самостійно розрахувати майбутню пенсію

Новини

Кожен українець ще до виходу на пенсію може розрахувати розмір своїх майбутніх виплат. Це можна зробити онлайн, не виходячи із дому. Про процедуру розрахунку розміру своєї пенсії нагадали у ПФУ, передають Патріоти України.

Умови призначення, формула розрахунку та виплати пенсії в Україні залишаються поки що незмінними. Є загальні норми, визначені Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Згідно з ними, розмір пенсії кожної особи індивідуальний та залежить від її страхового стажу та заробітку.

На сьогоднішній день мінімальний розмір пенсії в Україні становить 2093 грн, мінімальна пенсійна виплата для непрацюючих осіб – 2520 грн, максимальний розмір пенсійної виплати становить 20 930 грн.

Як самостійно порахувати розмір своєї майбутньої пенсії

Кожен пенсіонер може заздалегідь дізнатися про розмір своєї майбутньої пенсії. Для цього необхідно зайти на веб-портал Пенсійного фонду та скористатися пенсійним калькулятором.

Доступ до калькулятора доступний після входу на веб-портал через електронний ключ (КЕП).Пенсійний фонд має у своєму розпорядженні дані про заробітну плату тільки з липня 2000 року. Для коректного розрахунку розміру своєї пенсії громадянам необхідно відсканувати трудову книжку, занести дані про навчання, проходження військової служби та прикріпити всі документи на сайт.

Слід враховувати, що цей розрахунок є орієнтовним. Остаточний розрахунок пенсії буде здійснено після подання заяви до органів Пенсійного фонду України безпосередньо перед тим, як ви вирішите виходити на пенсію.

Основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є паперова трудова книжка. Без її наявності буде дуже складно підтвердити свій стаж. Але це можна буде зробити, взявши відповідні довідки із попередніх місць робіт.

Rate article