Не*** шастать! Російського консула в Нідерландах змусили виїхати із замку, де він облаштував офіс

Новини

Почесне консульство Росії в Нідерландах залишить замок Стрійтхаген в Ландграафі – будівлю, в якій воно знаходилось з кінця лютого, пише De Volkskrant, передають Патріоти України.

«Російський посол вирішив, що консульство більше не розташоване в замку», — заявив власник замку, художник Алєксандр Таратинов, який крім російського має громадянство Нідерландів.

Таратинов поскаржився на погрози від невідомих активістів розгромити маєток і пошкодити твори його мистецтва, якщо консульство не залишить замок. До мерії Ландграафа також надійшли скарги з боку місцевих жителів та окремих політичних сил

Почесний консул Росії в провінціях Брабант і Лімбург Константін ван Влотен публічно підтримав дії президента Росії Путіна та його війну в Україні. Минулого року, після заяви консула в інтерв’ю про те, що війна в Україні є «миротворчою місією», міська рада Маастрихта де розташовувалось консульство, заборонила його діяльність.

Константін ван Влотен, успішний бізнесмен, активний у Росії, який займається обслуговуванням палаців і Ермітажу в Санкт-Петербурзі. Є консулом Росії в Північному Брабанті та Лімбурзі з 2014 року. У прикордонному регіоні проживає відносно велика кількість росіян.

Прихисток консулу кілька тижнів тому запропонував Алєксандр Таратинов, який стверджував, що його замок використовується лише як «адреса реєстрації» консульства, тобто поштова адреса, а консул виконує свою роботу «онлайн». Він заявляв, що консул може зіграти певну роль у «покращенні відносин між країнами навіть під час війни».

Незважаючи на те, що минулого тижня декільком російським дипломатам повідомили, що вони мають залишити Нідерланди, і на закриття російського торговельного офісу в Амстердамі, Міністерство закордонних справ офіційно дозволило консульству переїхати в Ландграаф.

Наразі Ван Флотен стверджує, що власника замку «шантажують» і тому поки що він виконуватиме свою роботу онлайн. Однак, згідно з Віденською конвенцією, яка регулює дипломатичні відносини між країнами, почесний консул повинен мати фізичну адресу.

Rate article