Багато господинь квасять капусту, але ідеального смаку виходить домогтися не у всіх.
Осіннє похолодання завжди супроводжується активним збиранням культур, що залишилися на грядці, зокрема, качанів капусти. Про те, що квашена капуста – неймовірно корисний продукт, кажуть усі дієтологи, а розумні господині роками роблять закуску своїми руками. Про те, скільки солі на квашену капусту потрібно покласти для шикарного смаку – далі в матеріалі.
- Хрустка квашена капуста – головний секрет приготування
- Дуже смачна квашена капуста – скільки солі та цукру класти
- Квашена капуста – рецепт
Хрустка квашена капуста – головний секрет приготування
Незважаючи на те що майже кожна жінка в Україні знає і вміє заготовляти це популярне частування, одиниці розуміють, як засолити капусту, щоб вона була хрусткою. Звісно, вся справа в солі, але не тільки в її кількості, а й у походженні.
Досвідчені кулінари з’ясували, що звичайна кам’яна сіль далеко не завжди дає потрібний результат – вона є природним консервантом і не гарантує хрусткої текстури засоленого овоча. Йодовану взагалі використовувати не можна – вона, навпаки, погіршує смак капусти та розм’якшує її. Ідеальний варіант – морська сіль. У її складі понад 40 мікро- та макроелементів і у 28 разів менше шкідливого нерозчинного осаду. Завдяки цьому квашена капуста точно вийде хрусткою, довше зберігатиметься і навряд чи передчасно прокисне.
Крім того, йод у морській солі природного походження на відміну від штучно йодованого варіанта. Саме тому банки з капустою, та й будь-яка інша консервація, не вибухатимуть, а смак продуктів жодним чином не зміниться на гірше, ба більше, можете бути впевнені, що просолювання виявиться рівномірним.
Дуже смачна квашена капуста – скільки солі та цукру класти
Існує непорушне правило, вивірене методом проб і помилок різних господинь. Експериментуючи роками, вони точно з’ясували, скільки солі на 1 кг капусти під час засолювання вистачить для того, щоб у підсумку овоч вийде ідеальним – 1 столова ложка на кожен кілограм продукту. Цукру краще сипати трохи менше – близько 0.5 ч. л. на кожен кілограм, щоб закуска не вийшла занадто солодкою.
Запам’ятайте, що якщо ви засолюєте капусту в пластиковому відрі, каструлі, або не знаєте, скільки потрібно солі на трилітрову банку квашеної капусти, то орієнтуйтеся не на ємність, а на кількість нашаткованого продукту. Бажано його, звісно, зважити, але досвідчені господині визначають “на око”. У цій справі головне – не переборщити, інакше навіть рекомендована морська сіль зіпсує консервацію.
Квашена капуста – рецепт
Це найпростіший варіант, як приготувати квашену капусту – потрібні тільки головний овоч і сіль. Вам потрібно взяти качан, нашаткувати на дрібну соломку, розім’яти руками, щоб капуста пустила сік. Перемістити в миску, посипати сіллю, перемішати й утрамбувати в банку. Якщо робите засолювання у відрі, то в ньому ж усі ці маніпуляції й виконуйте, нікуди овоч не переміщаючи.
Далі потрібно прикрити заготовку кришкою, але так, щоб надходило повітря, тобто щільно не закривати. Залишити на 2-3 дні, поки овоч не почне бродити. Узяти довгу спицю або ніж і зробити кілька проколів у капусті до самого дна, випускаючи зайвий газ. Далі капуста кваситиметься сама, вам залишиться її тільки пробувати. Щойно смак виявиться таким, як потрібно, – можна закривати тару і прибирати в холодильник.
Враховуйте, що цей рецепт вважається базовим – ви можете додавати терту моркву або яблука, буряк або журавлину, будь-які інші добавки за смаком, але тільки після того, як капуста вже пустила сік і її посипали сіллю.