Наживаються на фейкових зборах: шахраї активізувалися в месенджерах, як захиститись

Новини

В Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ шахраї наживаються на фейкових благодійних та волонтерських зборах. Так, якщо ви отримали посилання у чаті на невідомий сайт від незнайомого адресата чи з підозрілим текстом – не переходьте за ним.

Наприклад, якщо у груповому чаті вам надійшло повідомлення з посиланням на переказ коштів за новою програмою допомоги, варто перевірити цю інформацію на сторонніх джерелах (новинні сайти, портали державних органів тощо). Про це розповіли OBOZREVATEL у пресслужбі популярного месенджера.

Офіційні волонтерські ініціативи будуть завжди оголошені на сторінках установ у мережі. Якщо ви перевірили інформацію і такий збір/фонд/програма дійсно існують — повторно уважно перегляньте усі деталі в повідомленні та на сайті, куди веде посилання. Похибка в написанні назви вже може свідчити про те, що перед вами шахрайська пастка.

Довіряйте лише інформації з перевірених джерел чи від знайомих адресатів. У випадку, якщо ви отримали повідомлення від невідомої вам організації, перевірте її профіль. Шахраї нерідко представляються компаніями, аби виманити платіжні дані в адресата. Щоб додати правдоподібності своїй схемі, зловмисники ставлять на фото акаунта логотип організації, а замість імʼя – її назву.

Також треба звернути увагу на позначку профілю – організації, офіційно зареєстровані у Viber, мають “блакитну пташку” біля назви та містять активне посилання на сайт в описі. По-друге, перевірте інформацію про організацію в інтернеті.

Rate article