На тещу, на маму та на брата: українці масово переоформлюють свої автомобілі на рідних – чого бояться люди

Новини

В Україні вже з суботи, 18 травня, набуває чинності новий закон про мобілізацію . З цього дня багато може змінитись для кожного українця. Мало того, що з цієї дати зміняться правила військового обліку, то ще й ТЦК, СБУ та інші спецслужби зможуть вилучати в українців особистий транспорт на потреби армії. Дехто до такого повороту подій уже підготувався.

Так, начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик заявив, що з моменту підписання Президентом України закону про мобілізацію у сервісних центрах МВС розпочався ажіотаж на послугу перереєстрації транспортного засобу.

Експерти пов’язують цю ситуацію з тим, що за новими нормами, якщо у власності сім’ї є більше однієї машини, то їх можуть вилучати на потреби армії. Йдеться не лише про власний автомобіль, а й про трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські та дорожньо-будівельні машини, а також сільськогосподарську техніку.

За словами Миколи Рудика, у березні 2024 року було здійснено майже 184 тис. реєстраційних операцій, а у квітні – понад 247 тис. Особливістю останніх операцій є те, що збільшилася кількість наданих послуг, здійснених за договором дарування.

“У березні цього року за договором дарування було перереєстровано близько 700 транспортних засобів. У квітні кількість наданих послуг за договором дарування зросла майже до 5200. Це стосується перереєстрації автомобілів на родичів: чоловік, дружина, батьки, діти – за спрощеною процедурою”, – повідомив Рудик.

Нагадаємо, що база “Оберіг”, до якої вже отримали доступ співробітники військкоматів, СБУ і де зберігаються персональні дані громадян віком 18-60 років, об’єднує кілька баз. У тому числі сервісні центри МВС України та РАГС, звідки можна отримати інформацію, хто, в якій сім’ї та якою кількістю машин володіє.

Rate article