На Львівщині батьки відлуnцювали директора школи, який підтримує УПЦ МП: з’явилася реакція ОВА. Відео

Новини

У четвер, 14 вересня, у соціальних мережах з’явилося відео, на якому можна побачити мешканців села Верхня Яблунька, що на Львівщині. У цьому відео відображено сутички між місцевими жителями та директором місцевої школи, спричинені його підтримкою Московського патріархату. Раніше цього директора звільнили, але пізніше його відновили на цій посаді.

Є всі підстави для його остаточного звільнення. Про це заявив директор департаменту освіти й науки Львівської ОДА Олег Паска.

Також він наголосив, що раніше департамент рекомендував Відділу освіти Боринської територіальної громади, що є засновником школи, розробити наказ про звільнення директора та звернутися до філії Державної служби якості освіти у Львівській області із запитом щодо проведення інституційної перевірки у цій школі. Однак ці рекомендації департаменту було проігноровано.

Враховуючи ситуацію, департамент повторно звернувся до Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення сесії для заслухання звіту від директора.

“З початком збройної агресії Російської Федерації проти України в цій школі загострився конфлікт з огляду на те, що директор школи публічно підтримував одну з релігійних організацій, яка має центр у Москві. Це дуже не подобається батькам. Окрім того, це, звичайно, є порушенням закону про освіту, яка передбачає відокремленість школи від церкви. Почали приїжджати поранені захисники, були трагічні ситуації у цьому селі, пов’язані з війною, і емоції людей справедливо посилилися”, – розповів Паска.

За його словами, минулого року департамент освіти виїжджав на звернення мешканців до цієї школи. Там побачили жахливу картину: з розбитими вітринами, наприклад, стендів, присвячених Олегу Ольжичу, який у свій час одружився в цьому селі, їдальню в жахливому стані та багато іншого. Все це було причиною та підставою для того, щоб порадити форму наказу про звільнення директора школи місцевому відділу освіти. На жаль, відділ освіти Боринської територіальної громади вважав іншими підстави для звільнення, і наказ був зовсім іншим і мав іншу форму, ніж та, яку рекомендував департамент освіти й науки ЛОВА. Це право засновника школи, але у результаті цей директор виграв справу в суді.

Тепер емоції людей пішли новим колом. Я вважаю, що причиною цього є те, що місцевий відділ освіти й місцева громада як засновник неналежно реагують на те, що відбувається. Є всі підстави для того, щоб у результаті звіту ухвалити рішення про звільнення його з роботи й оголосити наступний прозорий та відкритий конкурс, окрім того, ми повторно публічно звертаємось до Державної служби якості освіти у Львівській області провести нарешті інституційний аудит у цьому закладі позачергово. Після нашої поїздки до школи одразу відбулася розмова з керівником служби. На жаль, немає жодної інформації, чи провели аудит, чи внесли школу до плану проведення аудитів”, – зазначив Олег Паска.

Він також додав, що департамент не має повноважень звільнити директора або усунути його від роботи – відповідно до змін законодавства, що відбулися кілька років тому, це може зробити тільки засновник школи, яким є Боринська територіальна громада.

На Львівщині батьки відлупцювали директора школи, який підтримує УПЦ МП: з’явилася реакція ОВА. Відео

Нагадаємо, що у Києві вчителька побила учня з інвалідністю. Інцидент стався у навчальному закладі №58, який розташований у Шевченківському районі столиці.

Оцените статью
Добавить комментарий