Може змінити хjjд війни: Волкер назвав головний козир України

Uncategorized

Країна-агресор Росія не ставиться до мирних переговорів серйозно, і Україна це добре розуміє.

Росія не демонструє серйозної зацікавленості у досягненні мирної угоди. Вона висуває максималістські вимоги та використовує переговори як інструмент тиску на Україну, а також спосіб спонукати Сполучені Штати чинити цей тиск. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України у 2017-2019 роках Курт Волкер.

За його словами, росіяни намагаються зацікавити американських переговорників перспективами бізнес-угод після скасування санкцій у надії, що це підштовхне їх до посилення тиску на Україну.

“Тож Росія не веде ці переговори серйозно. Україна це добре розуміє, але водночас бере участь у переговорах, адже для неї важливо не виглядати стороною, яка не прагне миру або не готова до діалогу”, — сказав Волкер в інтерв’ю Українському радіо.

Він додав, що США зараз переключили увагу на Іран і на пошук домовленостей у цьому напрямку. Тому переговорному процесу щодо російсько-української війни зараз практично не приділяють уваги.

Водночас Волкер вважає, що “Україна отримала важливі козирі”.

“Україна здатна завдавати ударів на великі відстані по території Росії, зокрема по об’єктах нафтового експорту, які критично важливі для фінансування війни. Отже, зараз складається ситуація, яка все більше грає на користь України”, – пояснив він.

Волкер упевнений: якщо ця тенденція збережеться, то вона може створити умови, за яких Росія буде змушена погодитися на припинення вогню.

“Росія все ще вважає за краще продовжувати атаки і висувати вимоги, використовуючи переговори як інструмент для отримання додаткових вигод. Але цілком можливо, що ми врешті-решт дійдемо до реального припинення вогню, і це було б позитивним результатом”, – резюмував ексспецпредставник Держдепу.

Rate article