МОЗ оголосило про зміни, які торкнуться всіх: “З квітня відпуск рецептурних ліків….”

Новини

Як пише Politeka.net, МОЗ оголосило, що з квітня відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом.

«Електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря», – заявили в міністерстві.

Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП.

Для цього закладу не потрібно мати договір з НСЗУ.

здоровье врач головная боль

«Такий е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, однак пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ», – додали в МОЗ.

У свою чергу українці вже висловили занепокоєність через зміни, які, зокрема, вводяться у розпал війни.

«Що бачу я? Величезні черги, відтерміноване лікування, ускладнення… Дуже “дякуємо”!», «Під час тривоги поліклініки не працюють, зсувається черга і люди не можуть потрапити на прийом, бо лікар має графік. Виникають технічні проблеми, які теж забирають час. Зараз, навпаки треба спростити доступ до мед.послуг, а не ускладнювати»,

«Електронне направлення до вузького спеціаліста чекають по 5 годин і більше! А тут електронний рецепт, коли в Україні війна і проблеми з світлом, інтернетом…»,

«Дуже своєчасне рішення, як і багато чого, особливо під час війни, робиться все, щоб покращити життя, як пацієнтам так і лікарям», «Під час війни, коли є перебої з світлом, інтернетом, частим зависанням програми, тривогами – це знущання з лікарів і пацієнтів».

Інші ж запевняють, що нічого страшного не станеться.

«Ми працюємо і без світла і без інтернету. І на період війни при відсутності світла і інтернету дозволяється виписати паперовий рецепт, який аптека зобов’язана отоварити»,

«Всі ті препарати, що раніше на паперових рецептах були тепер будуть в електронному. Тривога на це ніяк не вплине»,

«Мені і простіше електронний рецепт виписати, одзначно! Сімейний лікар»,

«А ви хочете, щоб вам призначав лікування фармацевт, чи ви самі собі? За призначенням, лікуванням все одно треба йти до лікаря».

Оцените статью
Добавить комментарий