Митрополит Епіфаній чітко відповів на питання, яке хвилювало багатьох українців: “На перший погляд, хіба ми…”

Новини

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній потужно звернувся до українців із нагоди Міжнародного дня щастя, який відзначають 20 березня. politeka.net

“На перший погляд, хіба ми під час війни можемо думати про щастя? Можемо, і навіть повинні – аби знайти сили протистояти злу, не дати горю й відчаю паралізувати себе. Просто щастя для нас зараз інакше, ніж для багатьох інших людей, хто живе за межами нашої країни. Для українців нині щастя – це можливість обійняти батька чи матір, рідну дитину. Щастя – почути їхній голос в телефоні після чергової атаки ворога. Для нас щастя – це кожний новий день, який ми зустріли і мали можливість прожити. Щастя – це допомагати іншим і бачити в очах світло вдячності серед безнадії і відчаю. Щастя – коли повертаються живими наші захисники і захисниці, щастя – це довгоочікувана зустріч батьків і дітей, коханих, друзів…”, — пише глава ПЦУ.

Митрополит Епіфаній наголосив, що посеред війни, горя і втрат такі світлі моменти дуже чітко видно, і вони відчуваються по-особливому. На його думку, попри всі жахи український народ не можна назвати нещасним.

“Українці навіть через біль і темряву вміють «світити» сердечним теплом, добром, тобто вміють, нехай інколи і на мить, але почуватися щасливими. Ми радіємо кожній добрій новині з фронту, кожній перемозі ЗСУ. Ми починаємо знаходити щастя в речах, які недостатньо цінували раніше – у спілкуванні з рідними, в теплій оселі, в тиші, коли немає тривог. Ми щасливі, бо потрібні і можемо бути корисними, рятуючи життя, допомагаючи та виживаючи разом. Ми радіємо успіхам й перемогам інших українців – це добрий результат нашого єднання. Тож, слава Богу, українців не поглинула пітьма, ми знаємо, що таке щастя”, — наголосив він.

І це, за словами очільника православної церкви України, істотно відрізняє нас від ворога, який втратив здатність відчувати добрі емоції, почуття милосердя, поваги до інших і елементарну людяність.

“«Щасливе» життя під російською владою виглядає приблизно так, як нині наше окуповане однойменне місто Щастя на Луганщині. Вже на другий день повномасштабного вторгнення місто було знищено обстрілами на 80% і перебувало на межі гуманітарної катастрофи. Але вірю, що прийде час – і з Божою допомогою ми повернемо наше Щастя, відбудуємо, і постане на місці руїн гарне сучасне місто, і будуть там жити ті, хто знає, що таке справжнє щастя. Дай Боже!”, — додав митрополит Епіфаній.

Епіфаній

Rate article