“Маму поховали у дворі… діти”: історія сестер з Маріуполя у Музеї “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова

Новини

13-річна Софія та 8-річна Анастасія — сестри з Маріуполя. Їхні мати і брат загинули від авіабомби. Аби вивезти дівчат, старшій сестрі Валентині довелося проїхати через кілька країн… Вона, ще студентка, взяла дівчат під опіку. Свою історію сестри довірили Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова.

Мама, сестри та брат Валентини жили у Маріуполі. Щодо неї мати була позбавлена батьківських прав: дівчина мешкала у прийомній родині, вийшла заміж та оселилася у Дніпрі. Після початку повномасштабної війни вона шукала спосіб зв’язатися з родичами.

''Маму поховали у дворі... діти'': історія сестер з Маріуполя у Музеї''Голоси Мирних'' Фонду Ріната Ахметова

Наймолодша сестра розповіла, що під час жахливих подій займала себе шиттям.

“Коли почалася війна, я страждала, мені було дуже нудно. Почала шити ляльок”, — ділиться Анастасія. Середня ж згадує, як загинули мама й брат.

Дівчат відвезли до Новоазовська, а потім до Донецька. Отримавши документи на опіку, через кілька країн Валентина приїхала за сестрами на непідконтрольну Україні територію. Тепер вони живуть у Дніпрі. Валентина прагне зробити все для того, щоб дівчата могли реалізувати себе та стати щасливими. Дивіться та слухайте їхню історію за посиланням.

Історія сестер увійшла до архіву Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 60 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;

— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;

— відвідайте портал Музею та натисніть “Розповісти історію” праворуч зверху;

Оцените статью
Добавить комментарий